מלון קינג דיויד
מלון קינג דיויד צילום: Nati Shohat/Flash90.

ההרכב המוזיקלי "להקת ענבלים" הוזמן למלון "המלך דוד" בירושלים לאירוע מול העובדים.

משום שהרוב המוחלט של עובדי המלון הם ערבים, הלהקה התאימה את המוזיקה ותכננה לנגן בעיקר שירים של אום כולתום ופאריד אל אטרש.

אלא שחצי שעה לפני ההופעה, ההפקה גילתה שלשניים מהנגנים הם חובשי כיפה. דרישת ההפקה הייתה ברורה - שהנגנים יורידו את הכיפות "כי זה פוגע ברגשות העובדים הערבים". כך דווח בגלי צה"ל.

מנהל הלהקה, בחור חילוני, סירב להורות לנגנים שלו להוריד את הכיפות ובסוף הציע פשרה - שיחבשו כובעים. הם הביאו כובעי קסקט וכל הנגנים חבשו אותם על הראש והתחילו בהופעה.

אך הפרשה לא הסתיימה. על פי הדיווח, חצי שעה אחרי שההופעה החלה הגיע טלפון נוסף למנהל הלהקה, כשבהנהלת המלון זיהו שלאחד הנגנים רואים את הציציות, וביקשו שיכניס אותן פנימה אל תוך המכנסיים. עבור מנהל הלהקה זה כבר היה יותר מדי ובסיום ההופעה עלה לדבר עם הנהלת המלון.

בהקלטה משיחה בין מנהל הלהקה למנכ"ל המלון נשמע המנכ"ל חיים שקדי אומר: "אני לא מתבייש במה שאני אומר כי מה שאני אומר זאת האמת. אני דרשתי להקה ערבית להערב. באתי למטה וראיתי חבר'ה עם כיפות. אמרתי 'חבר'לה, לאוכלוסייה ערבית אתם מביאים חבר'ה עם כיפות? זה נשמע הגיוני? לאירוע לכבוד המוסלמים לעשות להם דווקא?'".

מנהל הלהקה השיב לו: "למה זה דווקא? מה דווקא בזה?", וחשב המלון הצטרף לשיחה ואמר: "אני אגיד לך מה, אתה גר באותה מדינה שבה אני חי, זה נובע מתוך רצון לכבד סוג מסוים של אוכלוסייה".

ח״כ ניסן סלומינסקי יו״ר ועדת החוקה אמר כי "הדרישה להסתרת ציציות וכיפות מלהקה שהוזמנה לנגן במלון המלך דוד הינה שערורייה שאין כדוגמתה. בנוסף להיותה עברה על החוק, היא פגיעה בוטה וקשה באושיות המדינה כהגדרתה 'מדינה יהודית ודמוקרטית' כל זאת במלון שהמדינה פועלת בו באירועים הרשמיים. אני קורא לכל הגופים לנתק כל קשר עסקי עם המלון באם יתמיד בגישתו המבישה והפוגענית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו