למה לא מדברים על הבעיות בירושלים?

חבר מועצת העיר אריה קינג פסימי בעקבות התרבות הבנייה הבלתי חוקית הערבית - והשתיקה מצד חבריו שלדעתו מעבירה מסר בעייתי מאוד.

אלירן אהרון , ט"ו באייר תשע"ו

חבר מועצת עיריית ירושלים, אריה קינג פסימי מאוד בנוגע לבנייה הפיראטית הערבית בעיר.

"אין ספק שבעיית הבנייה הבלתי חוקית בירושלים - היא הפלטפורמה המשמעותית ביותר ליצירה דה פקטו של חלוקה בעיר, בין מזרח למערב". 

"אנחנו רואים את ההבדל בהיקפי הבנייה הלא חוקית אצל הערבים לעומת הבנייה בצד היהודי. הערבים בונים במאסות - 14 קומות של מבנים בלתי חוקיים והעירייה לא נוקפת אצבע נגד הבניינים האלה. לעומת זאת, כשיהודי סוגר מרפסת או הוסיף גינה וזה לא חוקי מתנהלים אחרת", אומר קינג.

הוא מסביר שהעוול זועק לשמיים. "מבחינתי כל דבר לא חוקי צריך לטפל בו. אבל לא ייתכן שעל המרפסת ברמת בית הכרם או על הגינה בעין כרם ישר הפקחים מגיעים תוך יום-יומיים וכשבונים אלפי יחידות דיור - אין טיפול משמעותי בעבירות הללו".

לדבריו, "זה נותן מסר לערבים שאין דין ואין דיין. אין ריבונות פה - ואפשר להשתולל, לא רק בבנייה בלתי חוקית אלא גם בסמים, בעבירות רכוש, בגניבת מים וחשמל - מותר הכל. בהיעדר ריבונות אנחנו נחשפים לכך שאותו אזור הופך להיות קן צרעות - ומשם גם יוצא הטרור".

"אני כל הזמן אמרתי", הוא ממשיך, "שכל עוד לא נטפל בחוקים הפשוטים היומיומיים אנחנו בעצם נותנים לגיטמציה לפעילות שבסופו של דבר תהפוך לטרור - וזה מה שאנחנו רואים בחודשים האחרונים".

אתה חבר מועצה בעצמך. קולך לא נשמע?

"העמדה שלי מאוד ברורה. מישהו לא נותן לי לממש את החזון שלי. אני ואחרים שחושבים כמוני נמצאים עדיין במיעוט במועצה. כרגע המועצה מחליטה החלטות שהן מבחינתה הדברים הנכונים - כמו לקדם פעולות אחרות ולא לטפל בהשבת הריבונות וכתוצאה מזה הדברים לא מטופלים".

קינג גם תוהה, "למה רק אני צריך לדבר על זה? למה אני לא שומע את אנשי סיעת התעוררות, הירושלמים והחרדים שאכפת להם מהתושבים שלהם? זה הרי גם המצביעים שלהם. חברי מועצה אחרים לא מדברים על זה - ואני מצפה שגם הם ידברו על זה".

הוא גם קורא לציבור "להתעורר ולהפעיל לחץ על נבחרי הציבור שיטפלו בנושא. אני חושב שמי שיכול היום לעזור מאוד הם שני שרים - השר לביטחון הפנים גלעד ארדן והשר נפתלי בנט שהוכיחו שיש להם כוח בממשלה ויכולים לשנות את המצב".