נמל התעופה בבריסל לאחר הפיגוע. אח המחבל ייצג את בלגיה
נמל התעופה בבריסל לאחר הפיגוע. אח המחבל ייצג את בלגיהצילום: reuters

אלוף אירופה החדש בטקוואנדו הוא מורד לשראווי, נציג בלגיה. זכייתו של לשראווי באליפות אירופה זיכתה אותו מלבד במדליית הזהב גם בהעפלה אל משחקי האולימפיאדה שיתקיימו בריו שבברזיל בקיץ הקרוב. 

אבל עם כל הכבוד לענף הספורט האולימפי ולזכיה של לשראווי באליפות אירופה, זהו לא הפרט המעניין לגביו. בכל זאת, לא בכל יום נציג בלגיה בתחרות בינלאומית הוא אחיו של מחבל שגבה את חייהם של 14 אזרחי המדינה אותה ייצג באולימפיאדה הקרובה.

לשראווי הוא אחיו הצעיר של נג'ים לשראווי, המחבל שפוצץ את עצמו בפיגוע בבריסל בחודש מרס האחרון, כשהתפוצץ בתוך שדה התעופה בעיר הבירה הבלגית, בפיגוע שגבה את חייהם של 14 בני אדם. 

האח הגדול לבית לשראווי, נג'ים, היה הראשון בסדרת הפיגועים בעיר הבירה הבלגית בסיומם הגיעו מספר הנרצחים ל-32, ובבלגיה מתחבטים בהתייחסות לאח הצעיר שזכה בקריטריון האולימפי וייצג את המדינה בתחרות האולימפיאדה בקיץ הקרוב. 

בסוף השבוע ניצח מורד, האח הצעיר לבית משפחת לשראווי בתוצאה 3:6 את חסוס טורטוסה הספרדי בגמר אליפות אירופה עד משקל 54 ק"ג בטקאוונדו. כאמור, זכייתו של לשראווי הצעיר באליפות אירופה זיכתה אותו במדליית הזהב והקנתה לו מקום בטוח וסופי בסגל האולימפי של התחרות שתתקיים בריו שבברזיל.

אם זה לא מספיק, אזי ש-DNA של אחיו של לשראווי נמצא גם בזירת הפיגועים הקטלנית שהתקיימה חודש מוקדם יותר בפריז שבצרפת, סדרת פיגועים בהם נרצחו 90 בני אדם. 

בראיון לכלי התקשורת בבלגיה סיפר מוראד כי הוא היה "המום ונסער. לא רציתי להאמין שאחי קשור לזה".

לדברי האלוף החדש, כבר שנתיים שלא היה בקשר עם אחיו, כשזה טס לסוריה, שם ככל הנראה החליט על הפיגוע. "הוא היה ילד נחמד, אינטליגנטי מאוד, שיחק קצת כדורגל וקרא הרבה", סיפר האח הצעיר.

לצד הביקורות הרבות על היכולת של האח הצעיר לייצג את המדינה ש-14 מאזרחיה נרצחו על ידי אחיו הגדול, יש כאלה הגורסים במדינה כי עכשיו יותר מאי פעם אפשר להבין את המשפט שאומר כי משפחה לא בוחרים. לטענת המצדדים באלוף הטרי, ה-DNA והקשר המשפחתי לא מעיד דבר על האח הצעיר.