סטראטאפ חברתי של לימוד תורה ואקדמיה

בישיבה התיכונית בקרית ארבע מספרים על תכנית "עוז לחיים" המאפשרת לסטודנטים לשלב לימוד תורה, לימודים אקדמיים ופיתוח תא משפחתי.

רפאל לוי , ט"ו באייר תשע"ו

אילוסטרציה
אילוסטרציה
פלאש 90

תכנית 'עוז לחיים' מזמינה סטודנטים המבקשים להמשיך לימוד תורה פורה גם בתקופת הלימודים האקדמאים.

את התכנית יזם הרב אבינועם הורוביץ, ראש הישיבה התיכונית בקרית ארבע, המספר כי המיזם הצליח להביא סטודנטים צעירים לגור בקריית ארבע בתקופת הלימודים והשאיר רבים מהם גם לאחר סיום התואר כשחלקם גם בונים משפחות במקום.

''רבים מבוגרי החמ''ד ומחנכיהם מעידים על כך שבהגעתם לאקדמיה אין באפשרותם להקדיש זמן משמעותי ללימוד התורה, וממילא, העולם התורני רוחני אותו בנו במשך כל שנות הישיבה, הולך ונשחק", סיפר הרב הורוביץ והסביר על הפתרון שמציע התכנית.

"כישיבה תיכונית שלה למעלה מאלף בוגרים, זיהינו את הצורך הגדול לסייע לבוגרינו ולבוגרי החמ''ד בכלל, ועל כן בנינו תכנית שתאפשר להם ללמוד תורה ואקדמיה בראש שקט כשהם משוחררים מדאגת הפרנסה".

ראש הישיבה פירט את התנאים שמקבלים המשתתפים בתכנית, "הסטודנטים מקבלים מלגת קיום מכובדת, דירה נאה ורחבה, תשתיות המסייעות לגידול ילדיהם הרכים, נסיעות למוסד האקדמי, ארוחת צהריים חמה ומלגת לימודים במידה שלא קיבלו מקרן אחרת.

"יחד הם בונים חברת משפחות תורנית, באווירה שמחה ומיוחדת וסוללים את עתידם. כך אנו מגדילים תורה בקרית ארבע, וגם מחזקים את העשייה החינוכית במקום", הוסיף הרב הורוביץ.

אורי צוברי, מרכז התכנית ומראשי הגרעין התורני בקרית ארבע, אמר "התכנית היא 'סטארט אפ חברתי'  היא מזמינה את הסטודנטים לקבל תנאים חלומיים כדי שישקיעו את כל זמנם ומרצם בלימוד תורה בבוקר ולימודים אקדמיים אחר הצהריים, יחד עם הקדשת תשומת לב לבניין הקן המשפחתי. יש כאן יתרון כלכלי משמעותי".

הרב הורביץ הוסיף, "מציאותם של הסטודנטים המשלבים תורה ואקדמיה היא דוגמה נפלאה של 'תורת חיים' לתלמידים הצעירים בישיבה התיכונית, הרואים בסטודנטים מעין אחים בוגרים".