כשאיל ההון הגיע לביקור בבנימין

איל העסקים והפילנטרופ היהודי-צרפתי לורנט לוי הפתיע את צוות "החצר התימנית" שבבנימין והצטרף אל עובדיו לביקור במקום.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז באייר תשע"ו

ביקור מפתיע בחצר
ביקור מפתיע בחצר
צילום: החצר התימנית

ב'חצר התימנית' שבישוב כוכב יעקב רגילים לקבל ולארח קבוצות מאורגנות מרחבי הארץ, אולם ביקור אחד הצליח להפתיע את צוות המקום. היה זה כאשר קבוצה של עובדי הרשת העולמית "אופטיקל-סנטר" המבקרת בישראל הגיעה גם לחצר.

הצוות במקום הופתע לגלות בין העובדים גם את הבעלים עצמו הפילנטרופ היהודי לורנט לוי היהודי שתורם מידי חודש עשרים אלף זוגות משקפיים לטובת משפחות נזקקות דרך הרשת העולמית "אופטיקל סנטר" שבבעלותו .

האמן שוהם שמחי, בעליה של החצר ומקים המיזם התיירותי, מספר על האורח המיוחד שהפתיע אותו: "לוי הוא יהודי גאה ופטריוט ישראלי עלה לפני מספר שנים לארץ ומתגורר כיום בירושלים. בכל שנה הוא מביא את עובדיו מסניפי הרשת ברחבי העולם, עובדים שרובם אגב אינם יהודים, לביקור בישראל. מטרת הביקור היא להראות להם מקרוב את ישראל היפה, ישראל שאותה לא יראו בכלי התקשורת בעולם. השנה הם החליטו לבקר בין היתר ב"חצר התימנית" ולורנט עצמו הצטרף עמם לארוחה ולסיור במקום. הוא אכל מהאוכל התימני ונחשף למורשת יהדות תימן העתיקה... בנוסף רכש בית מזוזה מהודר מכסף תוצרת המקום לטובת הסניף החדש שיפתח בקרוב בקנדה...".

עוד מוסיף שמחי ומציין כי "זה לא סוד שעקב המצב הביטחוני בארץ אנשים רבים חוששים להגיע לירושלים, ויותר מכך לשטחי יהודה ושומרון. זכינו בביקור הזה לשיעור מאלף בפטריוטיות, ערבות הדדית ואהבת ישראל. הביקור של עובדי "אופטיקל-סנטר" ברחבי בנימין בהחלט מחמם את הלב".

עם ספר התורה העתיק
צילום: החצר התימנית