סין
סין פלאש 90

הקונגרס האמריקאי מגנה לראשונה ומביע דאגה מהדיווחים הנמשכים על קציר האיברים בסין.

נושאי דגל המאבק בקציר האיברים מביעים תקווה שבכך יהיה צעד ראשון להפסקת התופעה.

בהודעה שפרסם הקונגרס האמריקאי הבעה דאגה מ"דיווחים עקשניים ואמינים על קצירת איברים שיטתית של אסירי מצפון סיניים באישור רשמי של המדינה".

ההודעה מציינת במיוחד כי הדיווחים האמינים המדוברים מתייחסים למספר גדול של מתרגלי פאלון גונג ובני מיעוטים דתיים ואתניים.

בהודעת הקונגרס צוין כי כאשר מבוצעות השתלות איברים על פי סטנדרטים אתיים ובהתאם לכללי הרפואה הרי שמדובר באחד ההישגים המשמעותיים של הרפואה המודרנית, אך כאשר מדובר במתרחש בסין המדובר הוא באפיק אחר לחלוטין.

באשר לסין, נכתב בהודעת סיכום ההחלטה, הרי שהממשל הסיני דיווח בשנת 2011 כי מרבית האיברים המיועדים להשתלה נרכשו מאסירים שהוצאו להורג. זאת בשעה בה תנאי הכרחי לתרומת איברים הוא הסכמה מרצון של התורם, ואילו "אסירים, שחירותם נשללה אינם במעמד המסוגל לתת הסכמה חופשית". מאחר וכך, נקבע בהודעת הקונגרס "הנוהג של שימוש באיברים של אסירים מהווה הפרה של הנחיות האתיקה הרפואית".

בהמשך הדברים הובאו תזכורות ממחקרים שנערכו על ידי גורמים בינלאומיים המוכיחים כי ככל הנראה עשרות אלפי מתרגלים ואסירי מצפון היו מקור לאיברים שנקצרו ונמכרו בחסות השלטונות הסיניים. לנוכח כל אלה, מגנה הקונגרס האמריקאי "את הנוהג של קצירת איברים בכפייה המוכרות על ידי הרפובליקה העממית של סין".

כמו כן קורא הקונגרס לממשלת הרפובליקה העממית של סין, המפלגה הקומוניסטית של סין, לסיים מיד את הנוהג של קצירת איבריהם של אסירי המצפון.

הקונגרס מוסיף דרישה להפסקה מיידית של הרדיפה הנמשכת מזה 16 שנים אחרי מתרגלי הפאלון גונג ואת שחרורם של כל המתרגלים והאסירים האחרים שנכלאו באשמה זו.

עוד נכתב בהודעת הסיכום כי הקונגרס מעודד את הקהילה הרפואית האמריקאית לסייע בהעלאת מודעות סביב פרשת רציר האיברים וההשתלות הבלתי אתיות המתבצעות בסין.

להחלטה מצורפת גם קריאה לפעולה מעשית הכוללת מעקב אחר המתרחש באפיק זה של קציר האיברים בסין, דיווח קבוע שיינתן לקונגרס על ממדי התופעה והיקפיה, וכמו כן איסור למתן ויזות לאזרחים סיניים המעורבים בהשתלות איברים בכפייה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו