אחת המצטיינות
אחת המצטיינותצילום: עמוס בן גרשום - לע"מ

לראשונה התקיים היום (שלישי) בבית הנשיא טקס מצטייני שירות הביטחון הכללי.

לפני הטקס נפגשו המצטיינים באופן מצומצם עם נשיא המדינה ריבלין, ראש הממשלה נתניהו וראש השב״כ נדב ארגמן. המצטיינים שיתפו את הנשיא וראש הממשלה בפעילותם הייחודית ובעשייתם הענפה למען בטחון ישראל.

במפגש עימם אמר נתניהו, "אתם חלק מהמערך הלוחם, עשיתם עבודה נפלאה בצוק איתן בשילוב בחוד החנית של הכוחות ונתתם לנו את האפשרות לנצח במלחמה הזאת וניהלנו אותה על פי מודיעין שאתם הבאתם.

''אני חושב שהשירות באמת מתעלה על עצמו כל שנה ובסוף זה לא רק שיטות העבודה, זה באמת האנשים. אני יכול להגיד שמכלול האנשים שנמצאים כאן תורמים תרומה עצומה לביטחון ישראל ואני באתי להצדיע לכם", הוסיף ראש הממשלה.

לאחר מכן, בטקס נרחב בהשתתפות בני המשפחות, העניקו נשיא המדינה וראש השב"כ תעודות הצטיינות ל-15 עובדות ועובדי שירות הביטחון הכללי. המצטיינים והמצטיינות הינם עובדי שב"כ ותיקים וצעירים שהצטיינו במילויי תפקידם תוך מימוש ייעוד וערכי הארגון.

צילום: עמוס בן גרשום - לע"מ

בין המצטיינים:

ר', בת 33, מנהלת באגף הסיגינט-סייבר. ר' הינה מומחית בתחום המודיעין אשר פיתחה ומימשה יכולות מודיעיניות מתקדמות אשר הובילו את השירות להצלחות איסופיות וסיכוליות משמעותיות בתחום הסייבר בזירות השונות, קרובות ורחוקות.

ר' הפגינה חשיבה "מחוץ לקופסא" ויחד עם עמיתיה ביחידות השטח מימשו שורה של מבצעים פורצי דרך אשר הניבו מידע מודיעיני ערכי שהציל חיי אזרחים רבים.

לר' תפקיד חשוב ומשמעותי בהצלחות של השב"כ בתחום האיסוף והסיכול בסייבר, בדגש על מבצעים מודיעיניים ייחודיים שבוצעו בשנה האחרונה מול ארגוני הטרור, שלא ניתן לפרטם, אולם תרומתם לביטחון המדינה אדירה.

א', בן 32,  מומחה כימיה באגף הטכנולוגיה. א' עומד בראש צוות מומחים העוסק בין היתר בפיתוח יכולות סיכול ייחודיות, תוך שימוש באמצעים טכנולוגים-מבצעיים מתקדמים.

א' הפגין יוזמה אישית ויצירתיות רבה, התמודדות עם אתגרים בחזית הטכנולוגיה ונחשב לשם דבר ומוקד ידע בקרב הגורמים השונים בקהילת המודיעין. הכינוי "מיסטר Q" (ע"ש מומחה הטכנולוגיה בסרטי ג'ימס בונד) שהודבק לו משקף את רמת היצירתיות והפיכת הדמיון למציאות כפי שקורה הלכה למעשה במבצעים השונים שמבצע השב"כ.

בנוסף זכו באות הצטיינות חוקר אשר עסק בפיצוח מקרים מורכבים ביותר ומול נחקרים קשים, בהם חקירת בכירי מפקדת החמאס בשכם; רכז שטח אשר גייס והפעיל סוכנים אשר סיפקו מידע מודיעיני מציל חיים; ראש צוות IT  אשר הוביל פרויקטים בתחום מיחשוב בשטח;

לוחם ומפקד באגף המבצעים, אשר הוביל מספר מבצעים פורצי דרך; מומחה בתחום טכנולוגית גילוי אמל"ח בעולם אבטחת התעופה; ראש דסק סיכולי אשר הוביל סיכול ופענוח של פיגועי טרור קשים; מצטיינים נוספים מתחומי משאבי האנוש ותפעול.

צילום: עמוס בן גרשום - לע"מ
צילום: עמוס בן גרשום - לע"מ

הנשיא ריבלין אמר בטקס כי ״יותר מכל אני חש ברגע זה גאווה עמוקה ורגשי תודה, על כך שיש לי את הזכות והכבוד להביע בפניכם את הערכתי. אני מביט בכם, המצטיינים של שירות הביטחון הכללי המצוין שלנו, ואני רואה לצדכם את המשפחות ואת הקולגות שיושבים כאן, לא פחות נרגשים מכם.

''אני חש שאולי אני אומר את המובן מאליו, אבל זה מובן מאליו שחשוב שייאמר: העמל שלכם, הלילות הארוכים שנראו כמו ימים, הם מתנה שלכם לנו, לכולנו, כדי שאנחנו, אזרחי מדינת ישראל, נוכל לישון בשקט״.

עוד אמר הנשיא, ״לא תהיה הגזמה אם אומר שאתם הנשק הסודי האמתי של מדינת ישראל. אתם שפועלים בנחישות ובהתמדה, עושים עבודת קודש הרחק מאור הזרקורים, נאמנים לקוד השתיקה והצניעות של השירות 'מגן ולא יראה'.

''אנחנו חייבים לכם חוב גדול ובשמי, ובשם העם בישראל– אני רוצה לומר לכם תודה. הייתי עד למאמצים האדירים שאתם עושים על מנת לאפשר לאזרחי מדינת ישראל חיי שיגרה גם בתקופה הקשה הזו. נוכחתי במסירות הנפש, התעוזה והחדשנות המאפיינת את פועלכם.

''ראיתי כמה כולכם, מאחרון האנשים בשטח ועד לעומד בראשכם, פועלים בתבונה ובאחריות, חדורי אמונה בעשייה שלכם- למען מדינת ישראל ולמען העם בישראל״, דברי ריבלין בטקס.

ראש השב״כ נדב ארגמן אמר בטקס, "בשירות הביטחון הכללי המצוינות היא ערך, זוהי לא הצהרה בלבד. זו בחירה במצוינות כדרך, כאורח חיים. זוהי חתירה מתמשכת למיצוי הפוטנציאל באנשים וביחידות, לדרוש מעצמנו מעל ומעבר. אנשי ה'מגן ולא יראה' נכונים בכל זמן לעשות כל שניתן על מנת לשמור על מדינת ישראל, יהודית ודמוקרטית.

''אתם מצטייני שירות יקרים ניצבים בראש החץ. לא מספיק להצטיין ולהוביל, צריך להיות גם בן אדם. המצוינות מתבטאת במעשים ולא בהצהרות. הישגיכם- הישגנו. אני גאה בכם", הדגיש ארגמן.