מלאכי חזקיה
מלאכי חזקיהצילום: יח"צ

מלאכי חזקיה, אחד הקריינים המיתולוגיים של "קול ישראל", פרש אתמול (שלישי) מעבודתו ברדיו אחרי 42 שנה בהן קולו המוכר של חזקיה הגיע לכל בית בישראל.

רבים ממכריו לתחנה הופתעו אתמול לראות דף תלוי על דלת חדר השידור, בו נכתב: "אחרי 42 שנים על הגל, הגיע הזמן לעצור ולהתנגב. היו שלום, ותודה על הטרמפ, ובעיקר תודה על הדפים".

חזקיה הזכיר את "יום המגבת" שצוין אתמול, להנצחת פועלו של דאלגס אדמס, מחבר "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה", שם נכתב כי מגבת הינו הפריט היחיד שניתן להעבירו במסע הבין גלקטי.

חזקיה בן ה-65 נולד בשם ''מלאכי חזקיהו''. בשנת 1973 השתתף בקורס קריינים של ''קול ישראל'' ולאחר מכן השתלב בעבודה ברדיו. באותה תקופה שינה את שמו מ"חזקיהו" ל"חזקיה". הוא הגיש את מצעד הפזמונים של ''קול ישראל'' ברשת ב' וברשת ג'. כעבור זמן עבר לתחום קריינות החדשות.

חזקיה דיבב דמויות בסדרת ילדים על אגדות האחים גרים ששודרו בערוץ 2 וקריין בפרסומות רבות ברדיו ובטלוויזיה. הוא נשוי לדורית, אב לארבעה ילדים ובהם‎ ‎הבדרן והסטנדאפיסט אורי חזקיה.

מרשות השידור נמסר: "מלאכי חזקיה הוא דוגמא ומופת לאיכות ולחוסר ההתפשרות בשידורים ובחדשות קול ישראל. קרייני 'קול ישראל' הינם מהמגזרים המצטיינים ביותר בקרב דוברי העברית, ביכולת המעשית לדבר בלשון תקנית מצד הדקדוק העברי, ומלאכי חזקיה הוא אחד הנציגים החשובים ביותר, לצד עורכי החדשות והתכניות, להחלת החלטותיה של האקדמיה ללשון העברית בתחום המינוח ובתחום הדקדוק.

''ידיעותיו בשפה העברית, שליטתו בלשון הדיבור, איכות קולו, חיתוך הדיבור, רהיטות הדיבור, הנגנה (אינטונציה), השכלתו, הידע הכללי ונוכחותו הרדיופונית, מקנים לו את התואר מר רדיו, ונציג בולט ב'חלון הראווה' של הרדיו".