שחקני אוקלהומה הבוקר
שחקני אוקלהומה הבוקר צילום: רויטרס

ניצחון אחד. זה כל מה שצריכה אוקלהומה סיטי בכדי לרשום סנסציה גדולה והיסטרית בגמר המערב של ליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA.

אף אחד לא האמין כי הקבוצה שהדיחה את סן אנטוניו בתום סדרת חצי גמר המערב, תצליח להשתוות לאלופה גולדן סטייט בסדרת הגמר, אך שחקני הת'אנדר התעלמו מהקולות וממשחק למשחק התקדמו בדרך להדחה אפשרית של האלופה מסדרת גמר המערב.

אחרי שגנבו את יתרון הבייתיות עם ניצחון באולמה של גולדן סטייט, הבוקר (רביעי) הצליחו שחקני אוקלהומה גם לשמור על הבית, בפעם השניה.

אל המשחק הבוקר, הרביעי בסדרה, עלו שתי הקבוצות כשהמאזן ביניהן עומד על 3:1 לטובת הקבוצה המפתיעה מאוקלהומה, והאלופה ידעה כי אם לא תנצח הבוקר, ככל הנראה היא תיאלץ להיפרד מתואר האליפות כבר לאחר עונה אחת בלבד.

הת'אנדר שידעו שניצחון עשוי לקרב אותם משמעותית אל עבר גמר ליגת הכדורסל הטובה בעולם, עלו עם אנרגיות אל הפרקט והציגו משחק מושלם למן הרגע הראשון. שוב ראסל ווסטברוק וקווין דוראנט היו הבולטים על הפרקט אצל אוקלהומה כשהשניים עשו ככל העולה על רוחם בהתקפת הת'אנדר.

אצל גולדן סטייט סטף קרי, שוב נעלם ולא הצליח לבוא לידי ביטוי ברוב שלבי המשחק, ולמרות הפרש של 6 נקודות באמצע הרבע השלישי, האלופה לא הצליחה להתקרב יותר אל המארחים. שניצחו בתוצאה 94:118.

ברבע הראשון התנהל המשחק בצורה שקולה ושווה, כשהת'אנדר ירדו ממנו ביתרון ארבע נקודות בלבד, 26:30, אף דבר לא רמז לעתיד לקרות.

ברבע השני הייתה רק קבוצה אחת על הפרקט - אוקלהומה סיטי שמה. הת'אנדר היו בלתי עצירים כשקלעו לא פחות מ-42 נקודות מבלי מענה בצד השני של שחקני האלופה. אל המחצית ירדו השתיים כשמארחת מובילה ב19 נקודות, 53:72.

קליי תומסון עוד ניסה להילחם עם פתיחת הרבע השלישי, אבל לבדו לא יכול היה מול שחקני אוקלהומה, ולמרות שהצליח להוריד את ההפרש ל-6 נקודות בלבד, לא הצליח להפוך את התוצאה.

הלחץ השפיע על שחקני האלופה כשאלה איבדו המון כדורים והציגו הגנה נוראית.

לראשונה העונה רושמת גולדן סטייט הפסד שני רצוף, בדרך להדחה מפתיעה מגמר ה-NBA? כעת הכל תלוי בסטף קרי ובשחקני אוקלהומה.