הרכבת מציגה עלייה ברווח התפעולי

רכבת ישראל סיימה את הרבעון הראשון של  2016 ברווח תפעולי של כ-35 מיליון שקלים, כפול מהרווח התפעולי בתקופה המקבילה אשתקד.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ח באייר תשע"ו

הרכבת מציגה עלייה ברווח התפעולי-ערוץ 7
תחנת רכבת ישראל תל אביב
צילום: מאיר סלע

רכבת ישראל מסכמת את הרבעון הראשון של שנת 2016, המעיד על המשך הצמיחה ועל תוצאות חיוביות חזקות.

הרכבת סיימה את שלושת החודשים הראשונים של 2016 ברווח תפעולי של כ-35 מיליון שקלים, כפול מהרווח התפעולי בתקופה המקבילה אשתקד, שעמד על כ- 17 מיליון שקלים לפני הכנסות אחרות.

הרווח הנקי הסתכם בכ-35 מיליון שקלים, בהשוואה ל-210.4 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד. עם זאת, בשנה קודמת רשמה החברה באותה תקופה הכנסות חד-פעמיות בסך של כ-190 מיליון שקלים.

לראשונה חצה ההון העצמי של החברה את רף מיליארד השקלים והוא עומד על כ-1.023 מיליארד ש"ח. סך הכנסות החברה הסתכמו ב-565 מיליון שקלים בהשוואה לכ- 533 מיליון שקלים אשתקד.

העלייה המשמעותית נרשמה בהכנסות מהובלת מטענים שעמדו על כ-50 מיליון ש"ח, גידול של כ- 22% לעומת הכנסות של כ- 41 מיליון שקלים בתקופה המקבילה אשתקד.

לדברי יו"ר הדירקטוריון, חוסאם בשארה ומנכ"ל רכבת ישראל, בעז צפריר: "לראשונה בתולדות החברה, ההון העצמי של רכבת ישראל חצה את רף מיליארד השקלים, ומצביע על איתנות פיננסית. אנו גאים על צמיחה משולבת בשני תחומי הפעילות המרכזיים – נוסעים ומטענים".

לדבריהם, "הצמיחה המשמעותית ביותר נרשמה בהובלת המטענים, תחום בעל פוטנציאל עסקי רב ומשמעות כלל משקית אדירה. מספר הנוסעים גדל גם הוא באופן משמעותי, הודות להמשך ריכוז מאמצים ותשומת לב ניהולית מיוחדת למתן שרות מוקפד, דיוק ועמידה בזמנים וכן לרפורמת התעריפים שיצאה לפועל בתחילת השנה ומעודדת יותר אנשים לעבור מהרכב הפרטי לתחבורה הציבורית".