בשבע שאלות

ח"כ לשעבר מטעם "ישראל ביתנו" ומנהל מרכז דהאן למורשת יהדות ספרד, ד"ר שמעון אוחיון עונה על שאלות העיתון "בשבע"

תגיות: בשבע 695
, י"ח באייר תשע"ו

בשבע שאלות               -ערוץ 7
ד"ר שמעון אוחיון
צילום: עצמי

עד כמה כניסת 'ישראל ביתנו' לממשלה היא מהלך טבעי?

"היא מהלך טבעי משום שהמפלגה היא מפלגה ימנית לאומית שנושא הביטחון מאוד חשוב לה, וברגע שהוצע לליברמן תיק הביטחון אין טבעי יותר מזה".

מה הניע את ליברמן לשנות את דעתו?

"סוגיית הביטחון. ליברמן ראה שהציבור תומך בגישתו, מסכים ומזדהה איתה ורוצה אותו בתפקיד שר הביטחון על פי כל הסקרים. לכן הוא העדיף בעניין הזה לקבל הכרעה מיידית לטובת העם והאינטרסים של המדינה כולה, ולהיכנס לממשלה".

עד כמה תנאי הפנסיות קריטי לליברמן?

"הנושא הזה מאוד חשוב לו ולמפלגה, משום שציבור בוחריו מגיע גם מקרב אוכלוסיית העולים החדשים אשר מצפים לתיקון העוול בנושא הפנסיות, ולמעשה מהמלחמה הזאת ייהנה כלל הציבור בישראל שאין להם הכנסה מסודרת ומספיקה מפנסיה".

ליברמן מתאים לתפקיד שר הביטחון?

"בהחלט. הוא מביא איתו ניסיון עשיר כשר בממשלת ישראל במגוון תפקידים, כחבר בקבינט הביטחוני וכן כיו"ר ועדת חוץ וביטחון. הוא מביא איתו חוכמה ופרגמטיזם וגישה אסרטיבית למלחמה בטרור".

היחסים הבעייתיים בין ליברמן לנתניהו לא יפריעו?

"בסופו של דבר הם עבדו יחד בעבר ואני מאמין שנתניהו מעריך את הכישורים ואת הגישה של ליברמן בנושא הביטחון ומקווה להצלחה ולשיתוף פעולה".

איך אתה רואה את הצעד שנקטה ח"כ אורלי לוי אבקסיס?

"אני מצטער מאוד על הצעד הזה משום שיש לה הצלחות רבות בנושאים חברתיים שהיא קידמה, ובדרכה החדשה הדברים כבר לא יהיו קלים".

הכניסה לממשלה תסייע למפלגה בעתיד?

"בהחלט. משום שהיא מראה שהמפלגה באמת נאמנה לעקרונות ולא רק לכיסאות, עקבית בגישתה בסוגיית הביטחון הלאומי למען העם והמדינה, וכן במימוש ההבטחות בנושא הפנסיות לעולים חדשים וותיקים".