יהודה גליק
יהודה גליק צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) הגיש תלונה לוועדת האתיקה נגד יו"ר סיעת הרשימה המשותפת ח"כ מסעוד גנאים, שהודיע כי חברי כנסת ערבים מתכוונים לעלות להר הבית בניגוד להוראת ראש הממשלה האוסרת זאת.

כזכור, חברי כנסת מהרשימה המשותפת הודיעו השבוע כי יעלו להר הבית במהלך צום הרמדאן והסבירו כי מדובר ב"מצווה דתית" עבורם.

"ועדת האתיקה חייבת להתייחס למקרה בחומרה רבה", כתב לה חבר כנסת גליק, ''מפני שאין מדובר בתלונה על עבירה שכבר בוצעה אלא על מקרה שח"כ מודיע מראש כי בכוונתו לדרוס ברגל גסה ולצפצף על ההוראות המחייבות אותו כחבר כנסת.

"הייתכן כי אדם יקבל משכורת מהמדינה כמחוקק ובאותו זמן יראה עצמו פטור מהוראותיה המחייבות?", שאל גליק.

קצין הכנסת השיב אתמול ח"כים הערבים המתכוונים לעלות להר הבית, "אבקש להביא לידיעתך כי ביום 14 באפריל 2016 הודיע מפכ"ל המשטרה ליו"ר הכנסת כי החליט להמשיך ולאסור על חברי הכנסת להיכנס להר הבית עד להודעה חדשה", כתב קצין הכנסת לשולח המכתב, יו"ר סיעת הרשימה המשותפת ח"כ מסעוד גנאים.

"זאת מאחר שכניסה כזו 'עלולה להביא להחרפת המתיחות והסלמת האירועים בהר הבית ובסביבתו באופן שמהווה סכנה של ממש לביטחון המדינה'", ציטט את דבריו של המפכ"ל.

"עוד אבקש להזכיר", הוסיף קצין הכנסת במכתבו, "כי ועדת האתיקה החליטה בנובמבר 2015 כי ממועד החלטה זו ועד להודעה החדשה של גורמי הביטחון המוסמכים, עלייה של חברי כנסת להר הבית עלולה להוות הפרה של כללי האתיקה ויכול שתגרור הטלת סנקציות על חברי הכנסת שיפעלו בניגוד להחלטה זו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו