למען ישראל בניו יורק
למען ישראל בניו יורקצילום: הפדרציה היהודית

ביום ראשון, בעוד שבוע, השדרה החמישית במנהטן תצבע בצבעי כחול לבן עם כ-40 אלף צועדים, הופעות מוזיקליות ו-15 להקות צועדות במסגרת "המצעד למען ישראל".

למצעד צפויים להגיע עוד אלפים רבים כצופים. ערב לפני המצעד (מוצ"ש) יואר האמפייר סטייט בילדינג במיוחד בצבעי כחול לבן.

המצעד ה-52 במספר מאז שנוסד בשנת 1964, הוא יוזמה משותפת של ארגון JCRC ניו יורק, הפדרציה היהודית של ניו יורק (UJA) שהיא ארגון הגג של הקהילה היהודית בניו יורק, והקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק.

למעלה מ-250 ארגונים שונים צפויים לצעוד לאורך השדרה החמישית, מרחוב 57 עד רחוב 74, כולל להקות רקדנים על גלגיליות, רוכבי אופנוע, להקות מחול, ליצנים ולהטוטנים. אחת האטרקציות במצעד השנה הם חברי צוות המיוזיקל המצליח "כנר על הגג" מברודווי אשר יצטרפו לצועדים וישירו קטעים מהמופע. המצעד כולו ישודר בשידור חי ע"י רשת הטלוויזיה FOX.

לראשונה השנה, המצעד יהיה חלק מיום שלם של אירועי סולידריות עם ישראל במימון הפדרציה היהודית של ניו יורק ובשיתוף עם עמותת גשר והמועצה הישראלית-אמריקנית (IAC). במסגרת אירועי המצעד יתקיים פסטיבל רב משתתפים בשעות הערב על נהר ההדסון שאליו צפויים להגיע אלפי משתתפים.

"המצעד למען ישראל הוא לא רק הפגנת התמיכה בישראל הגדולה ביותר בעולם, אלא גם האירוע השנתי הגדול ביותר של יהודי ניו יורק (וכנראה של יהדות התפוצות בכלל) שמונה כ-2 מיליון נפשות, והאירוע היחיד בניו יורק שמצליח לכנס תחתיו את כל הזרמים והפלגים ביהדות יחד", מסר אריק גולדשטיין, מנכ"ל הפדרצייה היהודית של ניו יורק (UJA). "השנה אנחנו נרגשים במיוחד להציע ליהודי ניו יורק אפשרויות נוספות לחגוג ולהביע את אהבתם העמוקה למדינת ישראל", ציין.

לאחר המצעד יתקיים מופע גדול בסנטרל פארק שבמנהטן בהשתתפות זמרים חסידים, השגריר דני דנון, אנשי ממשל תומכי ישראל ועוד.

האירוע יועבר בשידור חי בערוץ 7 ובמשדר מיוחד בהנחייתו של קובי סלע.