חוזרים אל הליגה הבכירה לאחר עונה אחת, שחקני הגלבוע
חוזרים אל הליגה הבכירה לאחר עונה אחת, שחקני הגלבועצילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל

הפועל גלבוע גליל היא אלופת הליגה הלאומית בכדורסל. אחרי עונה אחת בלבד בליגה הלאומית, קבעה היום (שישי) גלבוע גליל עובדה מוגמרת בהחלט - חזרה אל הליגה הבכירה, ליגת ווינר סל.

כשהתוצאה בסדרה בינה לבין אליצור קרית אתא בסדרת הגמר עומדת על 2:2, הביסה היום הקבוצה האדומה מהגלבוע את הצפוניים מהקריות באולמם הביתי בתוצאה 52:68, ובכך קבעו סופית את ההעפלה אל הליגה הבכירה, לאחר עונה אחת בלבד בליגה השניה בטיבה.

שחקני הגלבוע הגיעו אל משחקם היום בידיעה שזה יכריע את זהות העולה אל הליגה הבכירה, ואחרי שני הפסדי בית בשני המשחקים הקודמים אותה אירחה, הפעם רצו אלה לעשות את העובדה, ברגע החשוב ביותר של העונה.

המשקולות הכבדות על רגליי השחקנים לא איפשרו להם להיכנס אל המשחק בקלות ואחרי רבע ראשון חלש פיגרו אלה אחרי קריית אתא. עם פתיחת הרבע השני החל ג'ייסון סיגרס לקלוע, ועם 7:21 במהלך הרבע, לאורחים מקריית אתא לא היה כל סיכוי, עד לסוף המשחק כשהתוצאה עמדה על 52:68 לזכות גלבוע, שהובילה את טבלת הליגה השניה לאורך רוב העונה.

עבור קריית אתא מדובר בטראומה קשה כשאלה פספסו את העליה אל הליגה הבכירה, גם בעונה שעברה.

במנהלת ליגת ווינר סל בירכו את שחקני הגלבוע על ההעפלה אל הליגה הבכירה, לאחר עונה אחת בלבד. במנהלת אמרו כי חזרתה של הקבוצה מהגלבוע אל הליגה הראשונה היא לא בכדי, וזאת בשל ההשקעה של ראשי הקבוצה והעומדים מאחוריה, כשאלה משקיעים החל מקבוצות הילדים של המועדון האדום מהצפון וכלה בקבוצה הבוגרת שקוטפת את הפירות כעת, כבר לאחר עונה אחת בלבד בליגה הלאומית.

"ברכות לבעלי הקבוצה חיים אוחיון, שהקבוצה מהווה עבורו מפעל חיים ולראש המועצה עובד נור, שממשיך את דרכו של דני עטר בתמיכה אדירה בכדורסל במועצה. מועדון הכדורסל גלבוע/גליל הוא עתיר זכויות בליגה ואנו בטוחים שהקבוצה תתקע יתד בליגה ותחזור לימיה הגדולים בצמרת הכדורסל הישראלי, גם בזכות מחלקת הנוער הנהדרת של הקבוצה אשר קבוצותיה הגיעו השנה לסדרות הגמר בליגות הנוער והנערים", אמרו בהודעתם, ראשי מנהלת ליגת ווינר סל.