סטף קרי. התעורר בדקות האחרונות
סטף קרי. התעורר בדקות האחרונות צילום: רויטרס

חזרו מהקבר. אחרי משחק כמו שהסתיים הבוקר (ראשון) במשחק השישי בסדרת גמר המערב של ה-NBA, אפשר להגיד בקול רם - מדובר בסדרת גמר ה-NBA הטובה ביותר מזה שנים.

האלופה גולדן סטייט כבר הייתה עם רגל וחצי מחוץ לתמונת גמר ליגת הכדורסל הטובה בעולם, כשהיריבה מאוקלהומה הובילה בבטחה לאורך המשחק כולו. היחיד שתיפקד במדי האלופה היה קליי תומפסון, אך לבדו לא הצליח להשוות את התוצאה.

שחקני אוקלהומה היו עדיפים על אלה של האלופה ושוב הציגו משחק התקפה יעיל מצד אחד והגנת ברזל מהצד השני. הפסד במשחק הבוקר מהווה עבורם מכה של ממש כשאלה הפסידו בו בדקות הסיום של המשחק.

כשעל לוח השעון נותרו 2:30 דקות של משחק, התעורר השחקן הטוב ביותר בליגה לכל הדעות, סטף קרי, ועם שתי שלשות גדולות קבע שיוויון 99:99. משם לשחקני אוקלהומה כלום לא הלך ואלה החלו לאבד את הראש ואת הכדור. קרי ותומפסון ניצלו את ההזדמנות בכדי לברוח, ובסיום - 108:101 לאלופה שמחזירה לעצמה את יתרון הבייתיות, כשהמשחק הבא והמכריע ביניהן יתקיים באולמה הביתי.

כאמור, האלופה כבר נראתה בדרך הבטוחה להדחה מפתיעה על ידי אוקלהומה, אבל עם אופי אדיר וקלי תומפסון אחד גדול שסיים את המשחק עם 41 נקודות ושיא שלשות לשחקן במשחק בודד בפלייאוף עם 11 קליעות מחוץ לקשת השלוש.

המשחק נפתח בצורה שקולה, בניגוד לשני המשחקים הקודמים באולמם של אוקלהומה סיטי. אמנם קרי סיים את הרבע הראשון ללא נקודות, אך האלופה נותרה צמודה כשירדה בסיום הרבע הראשון בפיגור של שלוש נקודות בלבד.

ברבע השני האלופה הרימה ידיים כשבדומה לשני משחקי החוץ הקודמים בסדרה ראסל ווסטברוק וקווין דוראנט השתלטו על המשחק, ועם הגנה חדירה של האלופה, הגיעו כבר ליתרון 13 נקודות.

היחיד כאמור שעוד ניסה לשמור את האלופה בתמונת המשחק ואף הצליח בכך הוא קליי תומפסון שעם שלוש שלשות רצופות, הוריד את קבוצתו בפיגור של חמש נקודות להפסקת המחצית.

את המחצית השניה פתח תומפסון בסערה כשעם שתי שלשות רצופות העלה את גולדן סטייט ליתרון ראשון במשחק, אך זו איבדה מספר כדורים קריטיים, ואוקלהומה ירדה אל הרבע האחרון כשהיא ביתרון שמונה נקודות.

חשבתם שתומפסון ייעצר? תחשבו שוב. שוב קלע זה שתי שלשות רצופות, על אף הגנה חזקה של שחקני אוקלהומה ובדרך גם השווה את שיא השלשות למשחק פלייאוף עם תשע כאלה. 10 דקות לסיום, הפער עמד אל ארבע נקודות בלבד והכל אודות לתומפסון שהחזיר את גולדן סטייט שוב שוב מפיגור.

סטיבן אדאמס וראסל ווסטברוק עוד החזירו את ההפרש ל-7 נקודות, אבל שוב תומפסון היה שם עבור האלופה והחזיר את ההפרש לארבע נקודות בלבד. כשהלחץ על הקבוצה המארחת, הניסיון והאופי הרב של האלופה עשו את ההבדל.

סטף קרי התעורר ועם שתי שלשות מטורפות קבע שיוויון 99:99 שתי דקות וחצי לסיום. מי אם לא תומפסון, בשלשה, קבע מהפך שהעניק לאלופה יתרון ברגע האחרון של המשחק.

דווקא דוראנט שלהט עד לרגע זה, עשה מספר החלטות שגויות שהביאו בסופו של דבר את הניצחון לאלופה עם 108:101. האלופה משווה את התוצאה בסדרה ל-3:3, והכל כעת יוכרע במשחק השביעי והאחרון בסדרה בין השתיים שיתקיים באולמה של גולדן סטייט.