הרב אברהם יוסף
הרב אברהם יוסף פלאש 90

רב העיר חולון, הרב אברהם יוסף, העביר לפני כשבוע וחצי את מלוא סמכויותיו בנושאי מתן כשרות לעמיתו, רב העיר האשכנזי של חולון, הרב אליהו יוחנן גוראריה.

הרקע להחלטה להעביר את הסמכויות הוא עתירה שהוגשה לבג"ץ על ידי תנועת נאמני תורה ועבודה בדרישה להשעות את הרב יוסף מתפקידו כרב העיר חולון וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו.

הרב יוסף הגיש את תשובתו לבג"ץ באמצעות עורכי דינו נבות תל צור וטל שפירא, אליה צירף מכתב ששיגר לעמיתו האשכנזי ובו העביר לו את סמכויותיו.

עורכי הדין הוסיפו עם זאת, כי אין לדעתם כל מקום להשעות את הרב יוסף מתפקידו, זאת לאור מהות העבירות בהן הוא מואשם, והעובדה שהמשפט צפוי להתנהל במהירות יחסית.

עו"ד אסף בנמלך, המייצג את תנועת נאמני תורה ועבודה בעתירה יחד עם עו"ד מתי רוזנבאום, מסר בתגובה "ההחלטה המתבקשת של הרב יוסף לנטרל עצמו מעיסוק בענייני כשרות התקבלה רק בעקבות עתירת התנועה לבג"צ. פניות קודמות לרב יוסף, לרבנים הראשיים וליועצים המשפטיים כלל לא טופלו. בנסיבות אלה, ספק אם די בהחלטתו של הרב שלא לעסוק בענייני כשרות עד לבירור משפטו. אנו נלמד את עמדת הרב יוסף ונבקש להגיב עליה בפני בית המשפט".