דובדבנים
דובדבנים רונן גלבוע

פסטיבל 'דובדבן ביער' הופך למסורת חקלאית תיירותית והופך את חבל יתיר לדובדבן של הנגב. המושבים מעון ובית יתיר שבמועצה האזורית הר חברון, מקדמים בשנים האחרונות פסטיבלים חקלאיים המאפשרים למטיילים להינות מטיול ומחוויה חקלאית.

במסגרת הפסטיבל שנערך בימים חמישי ושישי האחרונים קטפו אלפי ישראלים דובדבנים במספר מוקדים באיזור. המארגנים סיכמו את האירוע בהצלחה ובירכו על מגוון הקהלים שהשתתפו ונהנו מהצגות רחוב, הצגות ילדים, מספרי סיפורים, פעילות יצירה מחימר, קיר טיפוס עם אומגה והכל ברקע נוף כרמי היין.

חקלאי האיזור הציעו את מרכולתם למכירה בשוק איכרים ואומנים שנפרש במקום, והמבקרים יכלו להינות גם מחוויה ארכיאולוגית בזול כשבסמוך נפתח למבקרים בית הכנסת העתיק בסוסיא הקדומה.

הפסטיבל הוא חלק מפעילות שנתית ענפה באיזור הכוללת את פסטיבל בציר ושיר בסוכות ופסטיבל הצמר בפסח.

קק"ל נרתמה גם היא לקידום הפסטיבל והכשירה במקום חניות רבות לקליטת אלפי המשתתפים ומדריכי קק"ל קיימו הפעלות המחברות בין המבקר לבין הטבע.

ביום שישי צוות כליזמרים שוטט בין מטעי הדובדבן לכרמי היין עם מנגינות נפלאות ולסיום נחתם הפסטיבל בקבלת שבת מוזיקלית ישראלית עם האומן זיו יחזקאלי.

ראש המועצה יוחאי דמרי אמר, "אלפי אנשים מכל רחבי הארץ הגיעו לכאן להינות מחבל הארץ הנפלא הזה - חבל יתיר וכולם נהנים מפרי מתוק ממזג אויר נפלא ומשפע אטרקציות מדהימות".

נתי ישראלי מנהל תיירות חבל יתיר סיכם, "עם ישראל מגלה מחדש את חבל יתיר דרך 'דובדבן ביער' הפסטיבל של השנה וכמובן את התוצרת הנפלאה של חבל יתיר הארץ הטובה יין, דבש שמן זית גבינות ועוד חפצי אמנות ואטרקציות".