סטף קרי הבוקר. סחף את האלופה למשחק הגמר
סטף קרי הבוקר. סחף את האלופה למשחק הגמר צילום: רויטרס

כמעט הכל כבר נאמר על סדרת גמר המערב של ה-NBA, ליגת הכדורסל הטובה בעולם. אחרי הכל, מדובר אולי בסדרת גמר המערב הטובה ביותר בהיסטוריית הכדורסל של הליגה בארצות הברית.

האלופה גולדן סטייט הייתה כבר עם רגל וחצי מחוץ למשחק הגמר כשהיריבה שממול, אוקלהומה סיטי המפתיעה החזיקה במאזן של 3:1 בסדרה וניצחון אחד נוסף היה מספיק לה בכדי להדיח את האלופה ולפגוש את קליבלנד קאבלירס גמר ה-NBA.

אחרי שבוע וחצי של דרמות, מהפכים, יכולות שיא של מספר שחקנים והרבה מאוד אופי של שחקני האלופה, הצליחו אלה במשימתם הבוקר (שלישי) בדרך לניצחון ענק על אוקלהומה ולסיום הסדרה במשחק השביעי והמכריע בהעפלה אל גמר הליגה בפעם השניה ברציפות, ממש כמו היריבה שתחכה לה שם - קליבלנד קאבלירס.

מי הפעם תסיים את העונה עם תואר? האם הקאבס ינקמו בהפסד בשנה שעברה, הפעם ללא דייויד בלאט?

האלופה חזרה הבוקר מפיגור דו ספרתי פעמיים עד למהפך שקבע ניצחון 3:4 בסדרת גמר המערב עם שלושה ניצחונות רצופים על היריבה מאוקלהומה. הפעם סטף קרי הגיע למשחק כשסיים אותו עם 36 נקודות, מתוכן קלע 7 שלשות, אחת מהן היא זו שהכריעה את המשחק האחרון והמכריע בסדרה, משחק מספר 7.

כמו במשחקים האחרונים בסדרת גמר המערב בין השתיים, גם הפעם המשחק נפתח בצורה שקולה. מצד אחד אוקלהומה הלכה בכל הכוח על ריבאונד ההתקפה, ומהצד השני היה זה סטף קרי שלקח אחריות מתחילת המשחק בכדי להשאיר את האלופה קרובה. הרבע הראשון הסתיים עם 24:19 לזכות האורחים מאוקלהומה.

אחרי שלהט עם 41 נקודות במשחק הקודם בין השתיים ובמו ידיו השווה את התוצאה בסדרה, הפעם קליי תומפסון לא הצליח לבוא לידי ביטוי ולפרוץ את ההגנה החזקה של הת'אנדר. השחקנים מאוקלהומה ניצלו את ההתקפה התקועה של האלופה בכדי לעלות ליתרון דו ספרתי עם 29:19, עשר דקות להפסקה.

בזמן שהיתרון צמח עוד קצת, או אז התעורר תומפסון שקלע שלוש שלשות רצופות ושוב החזיר במו ידיו את האלופה לתמונת המשחק ולמינוס ארבע נקודות בלבד. ולא בפעם האחרונה.

שחקני אוקלהומה חזרו מפסק הזמן יעילים בהתקפה והחזירו את היתרון הדו ספרתי עד שבא סטף קרי ובירידה להפסקה קבע - 48:42 לזכות אוקלהומה.

הרבע השלישי היה הרבע בו המהפך בוצע בשלמותו וזה שקבע למעשה את זהות העולה אל גמר ליגת הכדורסל הטובה בעולם. למרות שליטה של אוקלהומה מתחת לסלים, שלשות של שחקני האלופה גולדן סטייט קיזזו את ההפרש עד ל-3 נקודות בלבד, והופעה של סטף קרי אחד, קבעה מהפך בהובלה עם 56:57 ויתרון ראשון של גולדן סטייט במשחק.

היתרון של האלופה תפח ככל שהדקות נקפו ועם הירידה לרבע האחרון והמכריע עמדה התוצאה על 60:71.

חושבים ששחקני אוקלהומה יישברו? ממש לא. אחרי שהצליחו להפתיע במשחקי הפלייאוף ובייחוד בסדרת גמר המערב, לא התוצאה הדו ספרתית היא שתשבור את רוחם. סל של דוראנט ואסיסט שלו לאיבקה בפתיחת הרבע האחרון צימקו את ההפרש לשבע נקודות בלבד, וגם שבע נקודות מהירות מהצד השני של קרי, לא גרמו לשחקני אוקלהומה להרים ידיים ולהיכנע.

שלשות של ווסטברוק ודוראנט הורידו למינוס חמש נקודות בלבד, שש דקות לסיום, אבל זה למעשה היה הסוף מבחינתם כשקרי עם שלשה משוגעת נתן את האות לפתיחת מטווח השלשות של האלופה שהותירה את אוקלהומה הרחק מאחור. אמנם ההפרש בהמשך ירד לארבע נקודות, אבל היה זה מעט מדי ומאוחר יותר מדי.

בסיום, האלופה שוב מעפילה אחרי ניצחון בתוצאה 88:96, בפעם השניה ברציפות, אל מעמד הגמר, שם מחכה לה קליבלנד קאבלירס.