מעלה אדומים
מעלה אדומים פלאש90

בסקר מיוחד שנערך על ידי מכון "מדגם" בהנהלת מנו גבע וד"ר מינה צמח עולה תמונה ברורה כי רוב גדול מאוד בציבור הישראלי מימין ומשמאל תומך בהחלת הריבונות הישראלית בעיר מעלה אדומים.

מממצאי הסקר עולה כי כ-78% מהאוכלוסייה היהודית משוכנעים כי על ישראל להחיל את ריבונותה במעלה אדומים גם ללא הסכם עם הפלשתינים - כפי שהחילה בחוק את ריבונותה על רמת הגולן.

יותר מ -70% סבורים כי יש להחיל את הריבונות במעלה אדומים גם אם ישראל תאלץ לשלם מחיר מדיני משמעותי ותספוג תגובה בינלאומית חריפה.

כ-88% מהאוכלוסייה היהודית בישראל מסכימים כי לתושבי מעלה אדומים מגיעות אותן זכויות שיש לכל אזרח אחר במדינת ישראל ולכן יש להחיל במעלה אדומים את החוק הישראלי במלואו.

בשדולת ארץ ישראל בכנסת מבטיחים כי במהלך מושב הקיץ הקרוב יקודם בכנסת ״חוק מעלה אדומים״ במטרה להחיל את הריבונות הישראלית בעיר.

"מעלה אדומים נתפסת בקונצנזוס הציבורי כחלק בלתי נפרד מישראל ואף בקונצנזוס הפוליטי, מימין ומשמאל, ברור כי מעלה אדומים תישאר בשטח ישראל בכל הסדר מדיני עתידי. שדולת ארץ ישראל תפעל במסגרת המציאות הקואליציונית שנוצרה עתה ותוביל לחקיקת חוק הריבונות על מעלה אדומים", נמסר.

עוד אומרים בשדולה כי הם משוכנעים שראשי מפלגות הקואליציה וראשי מפלגות ציוניות באופוזיציה יהיו נאמנים להצהרות העבר ויעמדו מאחורי מחויבותם להחלת הריבונות במעלה אדומים.

יו״ר שדולת ארץ ישראל, ח״כ יואב קיש, אמר כי ״כפי שמדינת ישראל ביצעה בעבר בירושלים וברמת הגולן, כך עלינו לבצע גם היום - ההחלטה להחלת ריבונות במעלה אדומים משותפת לרוב מוחלט בציבור הישראלי באופן חוצה מפלגות ומגזרים. נפעל למימוש רצון העם".

ח״כ בצלאל סמוטריץ המכהן גם הוא כיו"ר השדולה, הוסיף ״היום נפל דבר בישראל, קמה הממשלה הלאומית ביותר מאז קום המדינה ותפקידה לקדם את האג'נדה הלאומית שבשמה נשלחנו כולנו. הסקר הזה מראה שעם ישראל יודע מה טוב עבורו ורוב מוחלט של העם מימין ומשמאל תומך בהחלת הריבונות הישראלית במעלה אדומים.

''במושב הקרוב נניח על שולחן הכנסת את החוק להחלת הריבונות ונפעל לקידומו.אדוני ראש הממשלה נגמרו לנו התירוצים, הגיע זמן ריבונות״, הבטיח סמוטריץ'.

בתנועת 'נשים בירוק' מברכים על הודעת שדולת ארץ ישראל. ראשי התנועה המקדמת את קמפיין החלת הריבונות בשנים האחרונות, יהודית קצובר ונדיה מטר, רואות בקידום החלת הריבונות במעלה אדומים צעד ראשון בדרך אל המהלך השלם של החלת ריבונות ישראל על כל יהודה ושומרון.

גם בארגון הנוער 'אר"ץ' (ארגון ריבונות צעיר) מברכים על יוזמתה של השדולה והעומדים בראשה, חברי הכנסת קיש וסמוטריץ'. יו"ר הארגון, דניאל גבאי, רואה במהלך "ראשיתה של דרך שתוביל בסופו של יום למהלך המדיני הנכון המתבקש והציוני של החלת הריבונות הישראלית על כל שטחי יהודה ושומרון", ובהזדמנות זו הוא מוחה על הצהרותיו של שר הבטחון אביגדור ליברמן ולפיהן הוא תומך בהקמת מדינה ערבית בלב ארצנו, בנחלתנו ההיסטורית. "הדרך לבטחון עוברת בהחלת ריבונות ומימושה ולא במתן פרסים לטרור", דברי גבאי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו