"הימין שתמך בהחלפת יעלון - טיפש"

ח"כ בני בגין: אביגדור ליברמן אמר שהגבול של מדינת החמאס צריך לעבור בכביש 6. אז לעלוז שאדם בעל דעות כאלה מגיע למשרד הביטחון?

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ו

"הימין שתמך בהחלפת יעלון - טיפש"-ערוץ 7
בני בגין
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ בני בגין (הליכוד) מותח ביקורת על גורמים במחנה הלאומי שתמכו במינויו של אביגדור ליברמן לשר הביטחון, במקומו של משה (בוגי) יעלון.

''ישנם שלושה סוגים של ימין", אמר בגין לגלי צה''ל. ''ימין מתון, ימין קיצוני וימין טיפש". הוא הסביר כי דבריו מכוונים לגורמים בהתיישבות ובליכוד שהתלהבו מהתפטרותו של יעלון.

"ליברמן הציג רק אתמול את משנתו והיא לא חדשה לכן פליאתי על אותם חברים, חלקם גם בין התושבים היהודים בשומרון, שזוכרים את הדעה שליברמן השמיע - שהגבול המערבי של אותה מדינה ערבית שאני רואה בה מדינת אש"ף בשלב ראשון ומהר מאוד מדינת חמאס, שהגבול שלה צריך לעבור לאורך כביש 6", אמר בגין.

"אז לעלוז שאדם בעל דעות כאלה שמגיע למשרד הביטחון מצד תושבים בשומרון ומצד אנשים בליכוד מוביל אותי למסקנה הזאת", הסביר.

ח"כ בגין תקף את תמיכתם של ליברמן ונתניהו בהקמת מדינה פלסטינית, כפי שהשמיעו אמש בהצהרות לכלי התקשורת. "שמעתי שראש הממשלה רוצה להוביל להקמת מדינה נוספת לצד מדינת ישראל ביו"ש. הוא יודע שהרעיון לא מוסכם על סיעת הליכוד בכנסת ולא על הממשלה שהוא עומד בראשה.

"ראיתי עליצות שמחה שאחזו בכמה מפעילי הימין כאשר ראו שהמבצע הושלם ושר הביטחון בוגי יעלון התפטר מתפקידו. זאת אומרת אדם שהיה מחוייב לחלוטין להתנגדות להקמת מדינת אש"ף-חמאס לא מקובל עליהם. אבל אדם שהבטיח כיבוש עזה, מיגור הטרור ועונש מוות (הוא) כשר למהדרין", כך בגין.