השופט רובינשטיין נואם בכנס. היום
השופט רובינשטיין נואם בכנס. היוםצילום: ניצן קידר

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, פתח היום (שלישי) את הכנס המשותף הנערך במטה האו"ם על ידי משלחת ישראל לאו"ם והקונגרס היהודי העולמי, למלחמה נגד תנועת החרם על ישראל (BDS).

בנאומו אמר דנון "אנחנו נילחם בארגוני ה- BDS בכל הזירות וננצח אותם. מדובר באיום משמעותי על ישראל והעם היהודי. אנחנו לא יכולים להתעלם ממנו. השגרירים הטובים ביותר שלנו יושבים כאן בכנס. אתם הצעירים המגנים על מדינת ישראל".

"כאן, בחדר הזה, אנחנו משמיעים את קולנו. כולם ישמעו אותנו, חברינו ואויבנו", הוסיף דנון, "יש לי מסר לאויבים שלנו - אתם לעולם לא תנצחו. לא נפחד לעמוד מול העולם ולומר: BDS זו אנטישמיות מודרנית".

דנון: BDS זו אנטישמיות מודרנית

לדבריו, "האו"ם פותח את שעריו ל-BDS ואנחנו חייבים להגיב. זה קרב שאנחנו חייבים להילחם בו ואנחנו ננצח בו. עכשיו הזמן לפעול ולעשות את השינוי. לעמוד ולהכריז שלא נניח ל-BDS לעשות דמוניזציה נגד ישראל. יום אחד תספרו לילדים שלכם: אני הייתי בכנס שבזכותו עצרו את ה-BDS".

נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רון לאודר, אמר בכנס, "ה-BDS בנוי על שקרים אנטי יהודיים מכוערים. האמת היא שהחרמות והאיומים על מדינת ישראל כיום אינם שונים מהאנטישמיות של הנרי פורד בשנות ה-20 של המאה הקודמת' או מהמלחמה של הסובייטים נגד הציונות בשנות ה-50 וה-60".

לדבריו, אין דרך להסביר מדוע דווקא ישראל שבה בני כל הדתות חיים יחד, נקראת מדינת אפרטהייד. חצי מיליון בני אדם נרצחו בסוריה ובעיראק ואת ישראל מאשימים בפשעים נגד האנושות. לא ראינו חרמות על צפון קוריאה, סודאן ואיראן. רק על ישראל".

"אל תטעו, ה-BDS לא תומך בפלסטינים. זהו קמפיין מכוון לשלילה - לדה לגיטימציה נגד ישראל. אנחנו נילחם בצורה חיובית. לא נספר שקרים כמוהם, אנחנו נאמר רק את האמת שלנו שהיא העובדות בשטח", הוסיף לאודר.

המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, אליקים רובינשטיין, הגיע לניו יורק להשתתף בכנס ואמר למשתתפים, "אני גאה לייצג את ישראל כאן היום. בנינו מדינה והעבודה עוד רבה. ה-BDS הוא חלק מהעומדים עלינו לכלותנו וכולכם כאן כדי שהמזימה הזו לא תתגשם. עם ישראל חי".

"ה-BDS עשה עד כה יותר רעש מנזק. אבל כמו כל דבר בהיסטוריה יהיו אנשים נאיביים שיאמינו לו. זה קל מאוד בקמפוסים כשיש צעירים שלא מודעים לעובדות. התעמולה הנאצית החלה בחרם על יהודים. ה-BDS חוזרים על זה", הוסיף השופט רובינשטיין.

השופט רובינשטיין הוסיף, "ה-BDS מנסה לצייר את ישראל, המדינה היהודית והדמוקרטית כמקור כל הרוע. שואלים איך BDS יכול להיות אנטישמי? הרי יש יהודים שתומכים בקמפיין הזה. הצורה שבה הם פועלים ושוללים את קיומה של מדינת ישראל לא משאירה דרכים אחרות להגדיר זאת, גם אם למישהו לא נעים לשמוע שמדובר באנטישמיות".

לדבריו, "הניסיון אומר לי שהשלום אפשרי והוא יגיע יום אחד למרות הקשיים. צריך לדבוק בתקווה להשגתו. אנחנו נישאר מדינה יהודית ודמוקרטית למרות הכל".