אליהו ונפתלי בבית המשפט. ארכיון
אליהו ונפתלי בבית המשפט. ארכיוןצילום: Yonatan Sindel/Flash90

גיא אליהו, עובד מעון ראש הממשלה שזכה הבוקר (שלישי) בתביעה שהגיש בגין העסקה פוגענית, כינס הערב מסיבת עיתונאים יחד עם פרקליטתו, עו"ד נעמי לנדאו.

"פסק הדין לא הפתיע אותי", אמר אליהו, "כל מי שדרך במעון ראש הממשלה יודע את האמת ויודע שכל מילה שאמרתי היא אמת לאמיתה".

לדבריו, בכל פעם שהייתי מגיע למשמרת, הלב שלי היה דופק בחוזקה. חששתי ממה שעלול לקרות במשמרת. מהתפרצויות זעם של שרה, והעלבות ועד טרטורים בשעות הקטנות של הלילה בלי שום סיבה.
מי שלא היה שם, באינספור המצבים הקשים מול הגברת שרה נתניהו, לא יכול להבין מה הולך שם. אי אפשר לדמיין את זה אפילו".

אני שומע שהיא מכחישה הכל, וטוענת שזו רדיפה. זה שטויות. אם יש כן רדיפה, זה מצידה. מישהו חייב לעשות סוף להתנהלות הזו במעון ראש הממשלה", הוסיף, "אני רוצה להאמין שתרמתי משהו לשינוי חיובי שיתרחש בעתיד בתנאי העבודה במעון ראש הממשלה".

עו"ד נעמי לנדאו, פרקליטתו של אליהו, אמרה במסיבת בעיתונאים "גיא אליהו ומני נפתלי הם גיבורים".

לדבריה, "מעולם לא נתקלתי במעסיק מרושע כל כך, שניהל מלחמת חורמה אלימה ואומללה כל כך נגד עובדים פשוטים, שכל חטאם היה שביקשו למצות את זכויותיהם כעובדים".

"אני לא מתייאשת וקוראת שוב לגברת שרה נתניהו לשנות את דרכיה", הוסיפה עו"ד לנדאו. "הגיע הזמן להפסיק לעשות צחוק מכל עם ישראל. הגיע הזמן, גברת נתניהו, שתסתכלי במראה. את פסיכולוגית, לא? לא יכול להיות שאת לא רואה ולא מבינה מה את עושה לעובדים במעון ראש הממשלה. את עדיין יכולה לשנות את הדרך שבה ההיסטוריה תשפוט אותך. זה בידייך".