"זה מה שמלאכי שלנו היה רוצה"

חבריו ובני משפחתו של מלאכי רוזנפלד הי"ד, ערכו הפנינג של כדורסל במשחק הבית הראשון לעונה החדשה, לזכרו. "לכולנו מלאכי חסר בלב"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד באייר תשע"ו

"זה מה שמלאכי שלנו היה רוצה"-ערוץ 7
משפחת רוזנפלד. זוכרים ומחזקים
צילום: אבידע בן יוסף

אחרי הפיגוע הקטלני בחודש יוני שעבר, בו נרצח מלאכי רוזנפלד הי"ד כשחזר ממשחק הכדורסל יחד עם חבריו, משחק כדורסל שהתקיים במסגרת ליגת כדורסל הבוגרים של בנימין, החליטו במחלקת הספורט של מתנ"ס בנימין, בשיתוף עם משפחת רוזנפלד, לקרוא את הליגות על שמו ולזכרו של מלאכי הי"ד.

חבריו לקבוצה של מלאכי סיימו את העונה כשהם מנסים לאחות את השברים, ולאחר התייעצות החליטו שם על שורת צעדים לזכרו של חברם לקבוצה שנרצח.

מלאכי נרצח על ידי מחבלים שפתחו באש לעבר המכונית בה נסע יחד עם שלושת חבריו בצומת גדעון שבכביש אלון.

בימים אלה ליגות בנימין לבוגרים (גילאי 18 ומעלה), בכדורגל ובכדורסל מעלות הילוך. מאות שחקנים מעשרות יישובים ברחבי בנימין כולה יוצאים מדי שבוע למגרשים למשחקים מרתקים ונתמכים על ידי מאות צופים נלהבים שהופכים את הליגות לחגיגה ספורטיבית קהילתית יוצאת דופן.

לאחר שלושה ניצחונות בפתיחת הליגה, חזרו שחקני כוכב השחר למגרש הבית שלהם לראשונה העונה, ויחד עם בני משפחתו של מלאכי החליטו על קיום הפנינג כדורסל חוויתי ומרגש לזכרו של חברם לקבוצה.

מארגני ההפנינג, חבריו לקבוצה של מלאכי אמרו לערוץ 7 כי "מטרת ההפנינג הייתה לזכור ולהזכיר את מלאכי שלנו".

ההפנינג נפתח בצמד משחקי ילדים של ילדי כוכב השחר מול ילדי פסגות בהובלתם של אליאור גיספאן, חבר קבוצת כוכב השחר ובועז קשי מאמן פסגות ובהמשך התחרו כלל ילדי שני היישובים בתחרות "הקלע של הכוכב".

עוד טרם למשחקן של שתי הקבוצות הבוגרות, נערך טקס מרגש במהלכו נשאו דברים אימו של מלאכי, שרה, ונציג הקבוצה יאיר הופר, חברו של מלאכי שהיה ברכב איתו בזמן הפיגוע הרצחני.

שרה, אימו של מלאכי אמרה כי "כדורסל ממני לא ייצא, רק שחקני כדורסל טובים, אז כאן המקום לומר תודה לכל מי שלקח חלק בארגון הערב ובכלל לכל האחראים על טורניר הכדורסל לזכרו של מלאכי".

שרה שיתפה את הנוכחים ברגשות המעורבים. "מצד אחד מלאכי מאוד מאוד חסר. הוא אהב מאוד את החברים לקבוצה, את המשחקים, את הספורט ואת הדרך, ולכן החוסר שלו כל כך כואב ובולט. מצד שני, מרגש ומשמח אותי שנותנים למלאכי מקום, גם כשהוא לא נמצא, זה לא מובן מאליו, מאוד נוגע בנו".

שרה ניצלה את הבמה בכדי להזמין את החברים ואת כל אוהבי הכדורסל לטורניר סטריט-בול ייחודי שיתקיים בסוף החודש בספורטק שבהרצליה לזכרו של מלאכי.

גם חברו לקבוצה של מלאכי, ומי שהיה איתו ברכב בזמן הפיגוע, יאיר הופר סיפר על הרגשות ועל משמעות המשחק עבורו ועבור חבריו לקבוצה. "אמנם אנחנו ממשיכים לשחק, הקבוצה נראית פחות או יותר אותו הדבר וגם ההתלהבות בה אנו עולים לשחק היא אותו הדבר, אבל לכולנו מלאכי חסר בלב, איתנו זה נמצא תמיד, וקשה הרגע בו אנחנו לובשים את המדים של הקבוצה".

"מלאכי הוא חלק מהקבוצה, הוא תמיד יישאר חלק ממנה, ובכל רגע אנחנו נזכרים בו כמה אנחנו אוהבים אותו וכמה כולנו היינו רוצים שהוא יהיה פה".

הופר אמר עוד כי "יותר חשוב מכדורסל, למלאכי היה חשוב החברות, האווירה הטובה וחוסר התחרותיות, וזה מה שחיבר את כולם סביבו וייחד אותו מכל היתר".

חבריו לקבוצה של מלאכי סיפרו בסיום המשחק על ההחלטה לערוך את הערב לזכרו של מלאכי. "פתחנו עונה חדשה לפני שלושה שבועות, עונה ראשונה של הקבוצה בלעדי מלאכי היקר, אך אנחנו לא יכולים לשכוח אותו.

מלאכי נמצא עמוק בליבנו, חלק בלתי נפרד מהלב של הקבוצה עליה לקח אחריות באופן מרשים ולבבי, והיה מעמודי התווך של הקבוצה".

עוד אמרו החברים כי "כל משחק ונסיעה שלנו כקבוצה בליגת בנימין מציפים את הרגשות ומזכירים לנו כמה מלאכי חסר לנו בכל כך הרבה היבטים - חברתית, חברית ומקצועית.

"חשבנו שראוי ונכון יהיה במשחק הבית הראשון שלנו בעונה החדשה לזכור ולהזכיר את מלאכי היקר שחסרונו מלווה אותנו כל הזמן" אמרו חבריו של מלאכי לקבוצה.

שי מיימון, חברו של מלאכי סיפר על הרגשות שאחרי המשחק. "כל השנה יש דיבור סביב מלאכי, אבל אתמול יחד עם משפחת רוזנפלד וההפנינג לילדים לפני המשחק והמגרש הביתי, העצימו את החוויה".

"אופן אחד זה האופן שמחזיר את כל האירועים לפנים בחזרה, המחשבות וההרהורים למה זה קרה לנו ואיפה מלאכי וכמה הוא חסר. אבל אז אתה רואה את הילדים שמשחקים, אתה עולה בעצמך למגרש, ואתה רואה את המשפחה עם הנכדים סביבם מחייכים, מחזקים ואופטימיים".

"משפחת רוזנפלד מחדירה אופטימיות שאנחנו מצליחים להמשיך ולחיות. מנצחים את הטרור ולא מפסיקים לשחק".

במשחק, ניצחה קבוצת כוכב השחר את פסגות בתוצאה 28:45, עבורה זהו הניצחון הרביעי ברציפות בליגת כדורסל הבוגרים השביעית של בנימין, לזכרו של חברם מלאכי הי"ד.

יתר תוצאות משחקי המחזור: גני מודיעין ניצחה לראשונה העונה את נילי בתוצאה 37:66, חשמונאים ניצחה את כוכב יעקב 37:78 ועפרה הביסה את נופי פרת בתוצאה 44:18.

ילדי היישובים מקבלים תדריך מבועז קשי אבידע בן יוסף
משחק הבוגרים אבידע בן יוסף
‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il