"במקום לשבור חלונות, תקימו יישובים"

משה זר קורא למאיר אטינגר ופעילי הימין לעסוק בבניית ארץ ישראל. על מינוי ליברמן: להפסיק לתת ליועמ"שים לנהל את משרד הביטחון.

בני טוקר , כ"ד באייר תשע"ו

"במקום לשבור חלונות, תקימו יישובים"-ערוץ 7
תג מחיר
צילום: פלאש 90

איש ההתיישבות משה זר משמיע בערוץ 7 מסר חד וברור לפעילי הימין הקיצוני, בהם מאיר אטינגר ששוחרר הבוקר (רביעי) לאחר עשרה חודשים בהם היה נתון במעצר מנהלי.

"אולי הם ספוגים בתורה אבל את ארץ ישראל לא בונים בתיאוריה. ללימוד הזה אין מילימטר מרובע בארץ ישראל. ארץ ישראל זה לא רק אידיאולוגיה, צריכים לקום מהסטנדר, לעבוד, להתיישב, להתחתן ולהקים משפחה".

זר מצהיר כי ימשיך להילחם נגד כל אלה שמדברים על תג מחיר, כלשונו. "אמשיך להילחם בהם עד יומי האחרון. לפוצץ צמיגים, לשבור חלונות, זה אפס זה כלום. אבל אם בנית בלוק, או יישוב זה כאילו שחיסלת מאה אלף פלסטינים. אני יודע מה הם מרגישים כשבונים יישוב חדש".

משה זר
צילום: פלאש 90

''אני קורא לכל הרבנים הגדולים, אם אתם לא מחנכים את התלמידים לקום ולעשות ולא רק ללמוד, לא עשיתם דבר. אני לא מכיר את אטינגר, אולי הוא בחור זהב. אבל אם הוא וחבריו לא יקומו ויעברו לעשייה אמיתית, כל הלימוד שלהם לוקה בחסר. קומו וצאו לבנות בתים, לחרוש שדות, לגדל הדרים, לקטוף פירות, קומו ופעלו".

ויש לו גם טיפים לשר הביטחון החדש, "אני מכיר אותו שנים, הוא איש חזק וקשוח שיודע בדיוק מה הוא רוצה. אבל הוא צריך להפסיק לתת ליועצים המשפטיים לנהל את משרד הביטחון, הוא הבוס והיועצים המשפטיים עובדים אצלו, לא הוא אצלם.

''אני משוכנע שהוא רוצה לקדם את עם ישראל בארץ ישראל כולה, אבל הוא צריך לתת את הפקודות ולא לקבל אותן מהיועצים המשפטיים", כך משה זר.