צפו: השר אריאל מסייר ברובע המוסלמי

שר החקלאות אורי אריאל (הבית היהודי) סייר היום (רביעי) ברובע המוסלמי כדי לראות מקרוב את הבנייה הלא חוקית של הוואקף המוסלמי במצודת אנטוניה הצמודה להר הבית.

בעקבות לחצים של ראש הממשלה נתניהו והשר אורי אריאל, הוציאה עיריית ירושלים צו הפסקת עבודות מינהלי למבנה מחוץ לחומה המקיפה את הר הבית שבנייתו החלה באופן לא חוקי וללא אישורי בנייה.

מדובר בבניה לא חוקית בהיקף גדול של עשרות מבני שירותים ומקלחות באתר הצמוד להר הבית. הבנייה פוגעת בעתיקות חשובות ומהווה הפרת הסטטוס קוו.

״אנחנו עדים להפרה חמורה של הסטטוס קוו בהר הבית ויש חשש סביר לפגיעה קשה בעתיקות", אמר השר אריאל. ''מדובר בבנייה בקנה מידה גדול של עשרות תאי שירותים ומקלחות באתר עתיקות מימי בית שני. אסור לאפשר זאת ואני דורש מגורמי האכיפה שישימו לכך סוף''.

שר החקלאות הוסיף כי הבנייה החלה לפני זמן רב ודבר לא נעשה כדי לעצור אותה. "בשבוע האחרון, אחרי שהחומר הגיע לידי, עדכנתי את השרים ולחצתי את ראש הממשלה שיפעל בנושא באופן אישי, הגיע הנושא לדיון אצל ראש הממשלה.

"בעקבות הדיון שהיה הוציאה עיריית ירושלים צווי הפסקת עבודה ואני מצפה שהצווים גם יאכפו. אני מצטער שראש הממשלה לא פעל עד עכשיו, אבל עדיף מאוחר מלעולם לא. פעם הבאה צריך שהפעילות תהיה מהירה ותכליתית״, הדגיש אריאל.

צילום: רגבים
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו