חוזר לאמן: דייויד בלאט יאמן בטורקיה

אחרי שנקשר בקבוצות רבות בליגת ה-NBA, דייויד בלאט שב לאמן באירופה כשיאמן את דרושפאקה הטורקית בשנתיים הקרובות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד באייר תשע"ו

 בלאט. חוזר לאמן
בלאט. חוזר לאמן
צילום: רויטרס

טורקי גדול. אחרי חצי שנה בה פסק מאימון, דייויד בלאט שב לעמדת המאמן הראשי.

אחרי עונה וחצי בליגת הכדורסל הטובה בעולם, ליגת ה-NBA, שם אימן את קליבלנד קאבלירס ואיתה העפיל לגמר הליגה בעונה שעברה בסיומה הפסיד לגולדן סטייט, דייויד בלאט חוזר לעמדת המאמן הראשי.

המאמן הישראלי חתם על חוזה לשנתיים בקבוצת דרושפאקה הטורקית תמורת סכום של ארבעה מיליון דולר, כשבחוזה הוסכם כי למאמן לא תהיה אופציית יציאה ל-NBA באמצע החוזה, מה שלמעשה קובע סופית כי זה לא ישוב לאמן בליגת הכדורסל הטובה בעולם בשנתיים הקרובות.

לבלאט היו סיבות רבות לשוב לאמן באירופה בכלל ובייחוד בקבוצה הטורקית, לה אין מסורת של הופעות במעפלים האירופיים. הכסף הגדול, האפשרות להתחרות על תארים והסיכויים להצלחה.

גם העונה, הקבוצה הטורקית תשתתף במפעל היורוליג הבכיר, כשזו זכתה בכרטיס החופשי האחרון למפעל הבכיר, על חשבונה של הפועל ירושלים.

זכייתה של הקבוצה הטורקית בכרטיס החופשי למפעל הבכיר, עוררה ביקורת רבה כשזו הודחה השנה בחצי גמר הפלייאוף בטורקיה, הפסידה בגמר הגביע וסיימה את דרכה ביורוליג כבר בשלב הטופ 16.

אחת הטענות המרכזיות שעלתה היא כי זכייתה של הקבוצה הטורקית בכרטיס החופשי למפעל היורוליג הגיעה מאחר שנותנת החסות הרשמית של המפעל היא מי שנותנת את החסות לקבוצה הטורקית, חברת התעופה הטורקית - "טורקיש איירליינס".

בעונה שעברה פגשה הקבוצה הטורקית במפעל היורוליג את המכבים מתל אביב, במסגרת שלב הבתים אותם ניצחה בתל אביב בתוצאה 84:73.

עבור בלאט מדובר בקדנציה שניה בטורקיה כשבעונת 2007/8 שימש כמאמנה של אפס פילזן, ממנה פוטר באפריל באותה העונה כשלא הצליח בליגה המקומית ובזו האירופית.

בין יתר הקבוצות אותן אימן בלאט באירופה: דינמו סנט פטרסבורג, דינמו מוסקבה, בנטון טרביזו, אריס סלוניקי וכמובן מכבי ת"א.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il