אוניברסיטת ת"א תקל על הצמים ברמדאן

סגן הרקטור הודיע כי סטודנטים ערבים שצמים יוכלו לבקש מועד ג' לבחינות. "אנו עדים לגידול עקבי במספר התלמידים הערבים באוניברסיטה".

בני טוקר , כ"ה באייר תשע"ו

אילוסטרציה
אילוסטרציה
thinkstock

בעקבות פנייתם של סטודנטים ערבים להנהלת אוניברסיטת תל אביב והתערבות ארגוני זכויות אדם, החליטה הנהלת האוניברסיטה להתחשב בסטודנטים הצמים במהלך חודש הרמדאן.

כ-1,500 סטודנטים מוסלמים לומדים באוניברסיטה. אחד מהם, יוסף טאהא, טען בפני הנהלת האוניברסיטה כי הצום שנמשך במשך חודש שלם משעה ארבע לפנות בוקר ועד שמונה בערב יקשה עליהם לגשת ל-12 בחינות. הוא דרש לאפשר להם לגשת למועדי ג'.

לאחר התערבות של ארגוני זכויות אדם, החליטה האוניברסיטה להיעתר לבקשה. סגן הרקטור פרופ' אייל זיסר הודיע כי שעות הלימודים יקוצרו ויתקיימו מועדי ג' למבחנים שתוכננו לשעות אחר הצהריים.

''אוניברסיטת תל אביב פועלת בלא לאות ומשקיעה מאמצים עילאיים לעודד רישום תלמידים ערבים, להקל על שילובם ולפעול לקידומם בקמפוס", כתב פרופ' זיסר. ''לשמחתנו אנו עדים לגידול עקבי במספר התלמידים הערבים".

שי גליק, פעיל ימין וזכויות אדם, מברך על החלטת האוניברסיטה. "הגיוני שאנשים צמים לא יצליחו להתרכז בבחינות, אין סיבה שהם יופלו בגלל שהם דתיים.

"לאחר שהאוניברסיטה לא הסכימה לעזור להם, אני פניתי להנהלה והבהרתי את חומרת הדבר. כתוב 'ואהבתם את הגר', צריכים לדאוג גם למיעוטים ואני שמח שנמצא פתרון", הוסיף.

מכתבו של סגן הרקטור (צילום: שמאי גליק)