הצו המנהלי
הצו המנהלי צילום: חוננו

הקטין בן ה-15 שהורחק אתמול (רביעי) בצו מנהלי מבית הוריו ביצהר, פנה לאלוף פיקוד העורף יואל סטריק והודיע כי לא יוכל למלא אחר הוראות הצו.

הצו מורה על הרחקתו מכל יהודה ושומרון כולל בית הוריו וכי ישהה במעצר בית לילי בבית סבו וסבתו בפתח תקוה. הסיבה להרחקתו הינה "פעילות אלימה כלפי פלסטינים".

אולם אתמול התברר כי השהות בכתובות הללו אינה ישימה עבור הקטין מסיבות אישיות. לפיכך הודיע הקטין לאלוף הפיקוד כי אין לו לאן ללכת והוא ישאר עד להודעה חדשה בבית הוריו.

במכתב דחוף ששיגר עו"ד עדי קידר מארגון חוננו הוא מצביע על כך שצו הרחקה גורף לקטין תושב יו"ש אינו חוקי, והסביר כי הדרישה שישהה בבית סבו וסבתו אינה ישימה.

"הצווים אשר יצאו כנגד מרשי אינם ישימים, אינם חוקיים ודינם להיבטל ולו רק מהפגמים האמורים", כתב קידר והזכיר כי מדובר בקטין כבן 15 ללא עבר פלילי המתגורר בבית הוריו.

"מיותר לציין כי הצו פוגע קשות במרשי, אינו מידתי ורומס את זכויותיו הבסיסיות. הצו פוגע באמנות בינלאומית הנוגעות לקטינים תוך התעלמות מההשלכות הנובעות מהוצאת קטין מביתו ומחזקת הוריו", הוסיף קידר ואף דרש כי יערך שימוע לקטין ויועבר אליו החומר שלטענת הרשויות קיים נגדו.

"במידה וינקטו כנגד מרשי אי אלו הליכים הקשורים לצווים אלו, עוד לפני שנתתם דעתכם לדברים האמורים במכתב זה, יהווה הדבר עילה לתביעה חמורה כנגד הגורמים הרלוונטים", הדגיש קידר וציין כי לפנים משורת הדין ישאר בנתיים הקטין בבית הוריו עד לבירור הסוגיה.

בתגובה למכתב של עו"ד קידר, הודיע בשעות הלילה מ"מ יועמ"ש פיקוד העורף אלירן בן אליעזר כי על הקטין להודיע עד היום (ה') בשעה 17:30 היכן ישהה במעצר בית לילי מחוץ ליו"ש, וכי בימים הקרובים יערך לו שימוע.