ריקודגלים
ריקודגליםצילום: פלאש 90

פרקליטות המדינה העבירה הערב (חמישי) לבג"ץ את עמדתה בעתירה שהגישה עמותת השמאל הקיצוני ''עיר עמים'' נגד ריקוד הדגלים שעתיד להיערך בירושלים ביום ראשון הקרוב.

ב"עיר עמים" דורשים משופטי בג"ץ שלא לאפשר את מעבר הצועדים בסמטאות הרובע המוסלמי, בשל העובדה שבאותו ערב נפתח צום הרמדאן.

לתשובת המדינה

בתשובתה כותבת המדינה כי יש לדחות על הסף את העתירה בשל השיהוי הכבד שבו הוגשה - ימים בודדים לפני המצעד.

מעבר לכך טוענת המדינה כי בית המשפט לא צריך להתערב בעמדת משטרת ישראל שאישרה את מתווה המצעד כך שיעבור דרך שער שכם לכיוון רחבת הכותל המערבי, מתווה בו עובר המצעד שנה אחר שנה.

המדיה מציינת בתשובתה לבג"ץ כי נוכח האפשרות שבערב המצעד תתקיים גם תפילה ראשונה של חודש הרמדאן, משטרת ישראל הורתה על הקדמה משמעותית של יציאת המצעד בשל הכניסה לרובע המוסלמי.

כמו כן, משטרת ישראל רואה חשיבות במיצוי הדין עם מפרי הסדר במצעד ותפעל לעשות כן באמצעות כ-1,200 שוטרים שיוצבו לאורך ריקוד הדגלים וימנעו הפרות סדר.

חשש: פרובוקטורים ב"ריקודגלים"

מארגני ריקוד הדגלים פנו הערב למפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי בבקשה כי ימנע מפעילי שמאל קיצוני להגיע לאירוע ולהפריע לקיומו.

הפניה למפקד המחוז מגיעה בעקבות פוסט שפרסמה עמותת השמאל הקיצוני ''עיר עמים'' בדף הפייסבוק שלה בה היא קוראת לפעילים להגיע לריקוד הדגלים לצורך "תיעוד האירוע".

עו"ד אריה ארבוס אשר מייצג את עמותת עם כלביא המארגנת את ריקוד הדגלים, כתב לניצב הלוי כי ''עמותת עיר עמים מגייסת פעילים לעורר פרובוקציות ופועלת בדרכים נוספות על מנת להפריע לריקוד הדגלים. כך בין היתר, העמותה קוראת לפעיליה לבוא עם מצלמות בטענה כי 'התיעוד עוזר' למניעת ריקוד הדגלים".

אירוע ''ריקודגלים'' הינו האירוע המרכזי של יום ירושלים המתקיים לזכר מייסדו הרב יהודה חזני זצ"ל. באירוע משתתפים מידי שנה עשרות אלפי בני נוער הצועדים ממרכז ירושלים ועד לרחבת הכותל המערבי דרך שערי העיר העתיקה כאשר הם נושאים דגלי ישראל.