קרי מול אירווינג הלילה. משחק חלש
קרי מול אירווינג הלילה. משחק חלש צילום: רויטרס

בראיון שסיפק דייויד בלאט לאחרונה, סיפר המאמן הישראלי שהוביל את קליבלנד קאבלירס לגמר ה-NBA בעונה שעברה וממנה פוטר בחודש אפריל האחרון, כי ההבדל בין ליגת ה-NBA לכדורסל האירופי הוא בתלות שבכוכבי הקבוצה.

לדבריו של בלאט, הכדורסל האמריקאי מתבסס על הכוכבים ופחות על המאמן. הלילה (בין חמישי לשישי), דבריו של בלאט הוכחו כלא נכונים כשבמשחק גמר ה-NBA הראשון בסדרה ניצחה האלופה גולדן סטייט את קליבלנד קאבלירס בתוצאה 89:104, כשדווקא השחקנים המחליפים הם אלה שניצחו את המשחק עבור האלופה.

שתי הקבוצות התמקדו להגן על עצמן מפני כוכבי היריבה, אך בעוד שקליבלנד תלויה מאוד בלברון ג'יימס, אצל האלופה הכוח הוא בקבוצתיות ובגיוון הרב.

אחרי רבע ראשון שהסתיים בתוצאה צמודה, 24:28, בא הרבע השני בו ההרכב השני של גולדן סטייט התעללו בשחקני קליבלנד וכבר פתחו בהפרש דו ספרתי עם 29:41.

קיירי אירווינג עוד הספיק לצמק מעט את התוצאה ולמחצית ירדו השתיים כשהאלופה מובילה בתוצאה 43:52.

ברבע השלישי הצליחו שחקני קליבלנד לחזור מהפיגור ואף לעלות ליתרון, אבל היה זה בכוחותיהם האחרונים, כשהמחליפים של גולדן סטייט פשוט היו רעננים יותר וטובים הרבה יותר כשאלה ירדו ביתרון לקראת הרבע האחרון, 68:74.

שון ליבינגסטון, שחקן ספסל במדי האלופה היה בלתי ניתן לעצירה ברבע האחרון והמכריע, ולקליבלנד לא הייתה תשובה. זה נגמר עם ניצחון של האלופה במשחק הראשון בסדרת הגמר בתוצאה 89:104.

כאמור בגולדן סטייט הצטיינו כלל השחקנים המחליפים כשלא פחות מחמישה מהם קלעו מספר דו ספרתי של נקודות. שון ליבינסטון הצטיין כשהיה לקלע המוביל עם 20 נקודות, אנדרה איגודלה קלע 12 נקודות, אסף 7 ריבאונדים והוריד 6 אסיסטים. גרין קלע 16 נקודות, 11 ריבאונדים ו-7 אסיסטים, האריסון בארנס תרם גם הוא 16 נקודות וליאנדרו ברבוסה סיים עם 12 נקודות. גם קרי קלע 12 נקודות בערב חלש ביותר, ותומפסון נעצר על 9 בלבד.

בקליבלנד לברון ג'יימס אמנם קלע 23 נקודות, אבל נעלם בדקות המכריעות ומלבד קיירי אירווינג שסיים עם 26 נקודות, אף שחקן לא הצליח לשחק ברגעי ההכרעה. האם האלופה תצליח לשמור על התואר שלה מול סגניתה?

המשחק הבא ייערך בלילה שבין ראשון לשני בשבוע הבא, ובינתיים בקליבלנד יקוו לקבל יותר מספסל המחליפים שלהם כשאת הערב סיימו עם 10 נקודות בלבד מול 45 של האלופה. ככה אי אפשר לנצח משחק.