קלמנטינות. ארכיון
קלמנטינות. ארכיון צילום: Pierre Terdjman / Flash90

בית הדין לעבודה בבאר שבע חייב אחראי פרדסים בחברה שעוסקת בגידול, אריזה ושיווק של תוצרת חקלאית לפצות את החברה על נזקים שגרם לה במכוון בסך של 430,200 ש"ח.

בפסק הדין, שניתן בהרכב בראשותו של סגן נשיאת בית הדין לעבודה בבאר שבע השופט אילן סופר, התקבלה טענת החברה לפיה העובד גרם במכוון לנזקים בכך שהותיר במתכוון את מיכלי הפרי, קלמנטינות מזן "אור", בפרדס, כשהם חשופים לשמש, על אף שהיה עליו לדאוג לשינועם לבית האריזה כנדרש.

השופט סופר קיבל את תביעת החברה בין היתר על סמך חוות דעת שהוגשה לבית הדין על גובה הנזקים שנגרמו כתוצאה מהנהלות העובד.

השופט קבע שאף על פי שלאור פסיקה של בית המשפט העליון לפיה תביעת נזיקין אמורה להתברר בית משפט השלום, יש לראות בהתנהגות העובד כהפרה יסודית של חוזה העבודה ולכן התביעה מצויה גם בסמכות בית הדין לעבודה.

מעבר לכך קבע השופט סופר כי גם גם אם יש לראות בתביעה כתביעה נזיקית, הרי שנוכח השלב בו מצוי ההליך, מאחר שכבר הסתיימה מסכת הבאת הראיות בתיק, הוגשו סיכומים בתיק, יהיה זה צודק ונכון אף מטעמים של יעילות הדיון להכריע בהליך זה.

בד בבד עם חיובו של העובד לפצות את החברה בגין הנזקים שגרם, חויבה החברה לשלם לעובד פיצויי פיטורים ובית הדין הורה לה להשיב את ניכוי דמי ההודעה המוקדמת שניכתה ממנו. הסכום הכולל שתשלם החברה לעובד עומד על כ-27 אלף שקלים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו