חיים רמון לא מבין את הביקורת נגדו

השר לשעבר שחידש את רישיון עריכת הדין כדי לבקר בכלא את חברו אהוד אולמרט, מותח ביקורת על השר ארדן שהחליט לשנות את הנהלים.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ו

חיים רמון לא מבין את הביקורת נגדו-ערוץ 7
חיסיון עו"ד-לקוח. רמון
Photo by Yoav Ari Dudkevitch / FLASH90

חיים רמון, השר לשעבר וידידו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט המרצה עונש מאסר, התייחס הבוקר (ראשון) לפרשת ביקורי עורכי הדין אצל ידידו.

נזכיר כי על פי הדיווח, לא פחות מ-37 עורכי דין ביקרו אצל אולמרט מאז החל לרצות את עונש המאסר, האחרון שבהם הוא רמון שחידש במיוחד את רישיון עריכת הדין שלו.

"הביקור שלי נערך במסגרת פגישות עורך דין לקוח, ותוכנו נתון בחיסיון", אמר רמון בראיון לגל"צ. "יש לי ייפוי כוח ואני משמש כעורך הדין של אולמרט. הביקור שלי נערך במסגרת יחסי עורך דין-לקוח. יש חיסיון על תוכן המפגשים הללו ולכן אני לא יכול להיכנס לפרטים".

"אני הייתי עורך הדין ה-37 שביקר את אולמרט", ציין רמון. "אני רואה בכך מחמאה, מעצם העובדה ש-36 המבקרים הקודמים לא עוררו עניין גדול כמותי. מאוד מוזר שמייחסים דווקא לביקור שלי כל כך הרבה חשיבות".

רמון לא מבין את הביקורת הציבורית על הביקורים, שעומדים בתנאי החוק, ומותח ביקורת על דברי השר לביטחון פנים גלעד ארדן בנושא: "אני ממש מתרשם שמבחינה ציבורית זה הפך לעניין מאוד בעייתי אצל ארדן. אני מציע לו להתייחס קודם לראש הממשלה ולעבירות לכאורה שפורסמו בהקשרו בימים האחרונים. הייתי מצפה שיגלה רגישות בעניינים האלו יותר".

נזכיר כי בעקבות פניית ארדן לנציבת בתי הסוהר עודכן הנוהל לביקורי עורכי דין, ולפיו אסיר יוכל לקבל עד שלושה ביקורים ממשרדי עורכי דין בשבוע, ולא יותר מביקור של משרד אחד ביום (יכולים להשתתף בפגישה מספר עורכי דין מאותו המשרד). כל ביקור יימשך, על פי הנוהל, עד 45 דקות.