בית הדין הרבני
בית הדין הרבניצילום: פלאש 90

חברי הועדה לבחירת דיינים החליטו להאריך בחצי שנה נוספת את מינויו של הרב עו"ד שמעון יעקבי למנהל הזמני של בתי הדין הרבניים.

סאגת מינוי מנהל לבתי הדין הרבניים נידונה בעתירה שהוגשה לבג"ץ שבה ביקשו העותרות לאפשר לאשה להתמודד על התפקיד.

שופטי בג"ץ הורו לשר לשירותי דת לנסח תקנות חדשות ואישרו בינתיים למנות את הרב שמעון יעקבי למנהל בתי הדין הרבניים עד למינוי קבוע, תוך שהם מנמקים את החלטתם בצורך "שמינהל בתי הדין לא יישאר כצאן אשר אין לו רועה, ולטובת הציבור הנזקק לבתי הדין".

לאחרונה פגה תקופת המינוי הזמני וחברי הוועדה לבחירת דיינים נתבקשו ע"י הראשון לציון, נשיא בית הדין הרבני הגדול הרב יצחק יוסף והשר לשירותי דת, להאריך את מינויו של הרב יעקבי בחצי שנה נוספת.

לאור קשיים שנתגלעו בין חברי הוועדה בישיבתה האחרונה, שבה לא הגיעו להסכמות על מינויים של שבעה דיינים לביה"ד הגדול, ישיבה בה נבחר רק הדיין הרב אליעזר איגרא, נוצר החשש לאי הסכמה על הארכת המינוי מצד חלק מחברי הוועדה כחלק ממאבקי הכוח על מינוי הדיינים, אולם לבסוף אושרה ההארכה.

בהודעת שרת המשפטים נכתב: "שרת המשפטים מאשרת את בקשת השר לשירותי דת להאריך את המינוי הזמני לאור הנסיבות הקיימות ומתוך דאגה לתפקוד תקין של מערכת בתי הדין הרבניים".

הרב שמעון יעקבי, שכבר מכהן בתפקיד מנהל בתי הדין קרוב לשנה, מסר כי הוא מברך ומודה על האמון שניתן בו, ומקווה להמשיך להוביל ולקדם את בתי הדין הרבניים לטובת הציבור כולו.