הצו המנהלי נגד הקטין
הצו המנהלי נגד הקטין צילום: חוננו

פרשת הקטין שהורחק בצו מנהלי מבית הוריו ביצהר נמשכת.

אתמול (ב') נערך שימוע לקטין בפני נציגי פיקוד העורף. את הקטין ייצג בשימוע עורך הדין חי הבר מטעם ארגון חוננו שטען כי הרחקת הקטין מביתו תגרור פגיעה קשה בזכויותיו.

בטרם השימוע הועברה לידי עורכי דינו של הקטין פרפרזה אך מובאות בה טענות תמציתיות ביותר ללא הצבעה על אירוע קונקרטי שבו נטען שהוא מעורב.

תוכן הפרפרזה הוא: "על פי מידע מודיעיני מרשך היה מעורב בחודשים האחרונים בפעילות אלימה נגד פלסטינים בגזרת יצהר וכן השתתף והיה דומיננטי באירועי הפרת סדר ציבורי וחיכוך מול כוחות הביטחון.

על פי המידע ממשיך מרשך להוביל ולפעול לביצוע פעולות של עבירה על החוק בגזרת בנימין והשומרון כולל הנעת אחרים ובהם קטינים לעבור על החוק. גם לאחר נקיטת צעדי הגבלה בעניינו ממשיך מרשך להפר את צווי ההגבלה שניתנו לו באופן קבוע", נכתב.

עו"ד הבר טען, "מדוע לא אומרים בכמה אירועים מדובר? 2 או 20? מה מידת המעורבות? צפה מהצד או נטל חלק פעיל? על מה החשד מתבסס? מסרבים לומר באילו תאריכים היו האירועים וכך אין לקטין אפשרות למסור אליבי ואין שום דרך להתגונן משפטית בצורה שכזו", מסביר הבר.

בנוגע לטענה כי הקטין הפר את הצווים המנהליים הקודמים שניתנו לו מציין עו"ד הבר כי לפני ארבעה חודשים נחקר הקטין פעם אחת בחשד להפרת הצו כאשר שוטרים דפקו על דלת ביתו וטענו כי הוא אינו נמצא שם.

הקטין מצדו טען כי ישן באותה עת ביחידת האירוח המשפחתית הצמודה לבית והשוטרים הודו כי לא בדקו האם הוא שם. לפיכך הוא שוחרר בבית המשפט. מעבר לכך לא נעצר הקטין מפר את הצו על אף ביקורים רבים של שוטרים בביתו לאורך תקופה ארוכה.

בסיום השימוע הצהיר עו"ד הבר כי אין לקטין לאן לעזוב והוא ישאר בבית הוריו, אחרת הדבר יפגע בו ובלימודיו בצורה קשה. עו"ד הבר ציין כי קשה מאוד להשיג מישהו שיסכים שישהה אצלו במעצר בית מאחר והמשטרה מפקחת בצורה מחמירה ביותר על מעצרי הבית של האוכלוסייה המדוברת.

כעת צריכים בפיקוד העורף להחזיר תשובה האם הם מקבלים את טענות השימוע או עומדים על כך שהנער יעזוב את בית הוריו ואם לא, יעצר.