הילארי קלינטון
הילארי קלינטון צילום: רויטרס

בספר שאמור לצאת לחנויות בסוף החודש הנוכחי, חושף גארי ביירן, סוכן האפ.בי.איי ששמר על החדר הסגלגל בו קיים ביל קלינטון את פגישותיו המדיניות, את אופייה האמיתי של הילארי קלינטון.

ביירן מספר כי קלינטון נהגה להתפרץ על העובדים סביבה, ובאחת הפעמים היא אף היכתה את בעלה וגרמה לו "פנס בעין" כפי שהוא מתאר זאת.

"לקלינטון יש סגנון מנהיגות מזעזע. היא אימפולסיבית, בעלת התפרצויות זעם בלתי נשלטות, מופעלת על ידי אנשים המתחנפים לה, ומלאה בבוז כלפי כללים שנקבעו עבור אנשים אחרים סביבה. היא גם נהגה להתנהג בבוז כלפי האנשים סביבה".

בספר "משבר האופי" ביירן גם מספר על תקרית אחת אלימה במיוחד שאירעה בשנת 1995, והותירה את הנשיא דאז "עם פנס שחור בעין", כלשונו.

"כל מי שהיה בתפקיד באותו ערב יכול היה לשמוע את הויכוח, שהסתיים בקול נפץ של אגרטל מתנפץ לרסיסים. לאחר מכן הופיע ביל עם פנס שחור בעין. הדברים הפכו להיות כל כך חמורים עד שהחל דיון בין הסוכנים החשאיים על האפשרות להגן על ביל קלינטון מפני פגיעה פיזית מצד אשתו''.

ביירן כותב, ''כאשר שאלתי מה קרה, ענתה לי המזכירה של קלינטון כי הוא סובל מאלרגיה לקפה. הכרתי היטב את העיניים הנפוחות שלו מאלרגיה, אבל זה היה פנס שחור גדול ואמיתי בעין".

הוא טען כי מאחורי הספר אין אג'נדה פוליטית, וכי הוא מפרסם את הדברים "על מנת לחשוף את האמת מאחורי הקלינטונים, הנזק שהם גרמו במהלך הכהונה של ביל כנשיא, והנזק שהם מהווים כיום. מה שראיתי בשנות התשעים החליא אותי".

ביירן מספר כי הוא גם היה "נוכח מקרוב" בבגידותיו של ביל קלינטון, והיה זה שהעלה לראשונה אזהרות מפני הביקורים התכופים של מוניקה לוינסקי בבית הלבן.

לדבריו "מתוך תחושת נאמנות למשפחה הראשונה שלנו, נאלצתי לסלק מהבית ראיות פיזיות אשר היו יכולות לאחר מכן להרשיע את הנשיא. השמלה הכחולה של לוינסקי לא היתה העדות היחידה על המעללים שלו'', תיאר ביירן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו