קלינטון מועמדת לנשיאות, אובמה בירך

הילארי קלינטון זכתה באופן סופי במועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות וניצלה את ההזדמנות כדי לחבוט ביריב מן המפלגה השנייה.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ב' בסיון תשע"ו

הילארי קלינטון זכתה באופן סופי במועמדות המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארצות הברית לאחר שניצחה הלילה במרבית המדינות בהן התקיימה התמודדות - לעומת ניצחון אחד של ברני סנדרס בדקוטה הצפונית.

הבוקר (רביעי) קיבלה קלינטון טלפון גם מהנשיא האמריקני ברק אובמה שבירך אותה על ההישג. "הקמפיין ההיסטורי שלה היווה השראה למיליוני בני אדם", נאמר בהודעה רשמית מטעם הבית הלבן. אובמה שוחח גם עם ברני סנדרס וקבע להיפגש עימו מחר.

קלינטון נשאה נאום ניצחון בניו יורק ואמרה "השגנו אבן דרך. זו הפעם הראשונה בתולדות ארצות הברית שאשה הפכה למועמדת של אחת משתי המפלגות לנשיאות".

"הוכחנו שאין הישג שאי אפשר להשיג או מחסום בלתי עביר", הוסיפה קלינטון.

המועמדת גם בירכה את יריבה ברני סנדרס על הקמפיין שערך ואמרה, "אל תטעו - מסע הבחירות והדיון שעורר סנדרס היה טוב הן למפלגה שלנו והן לאמריקה כולה".

קלינטון ניצלה את ההזדמנות גם להתבטא נגד היריב מן הצד הרפובליקני דונלד טראמפ. "טראמפ אינו יכול לכהן כנשיא ארצות הברית. אנחנו, בניגוד גמור להשקפתו - מאמינים בבניית גשרים ולא בהצבת חומות. לא מדובר כאן בדמוקרטים נגד רפובליקנים - אלא בשאלה אם העם האמריקני יישאר מאחור".

טראמפ מנגד תקף את קלינטון וטען כי היא ובעלה, הנשיא לשעבר - ניצלו את מעמדם הפוליטי כדי לצבור ממון. הוא הצהיר גם כי בימים הקרובים יישא נאום נרחב בנושא.