התעשייה האווירית חושפת את ה-RoBattle (רובטאל), רכב אוטונומי לא מאויש, בעל יכולת תמרון גבוהה, לביצוע משימות לחימה ותמיכה בלחימה.

המערכת הרובוטית מיועדת לעבוד בשילוב עם כוחות טקטיים בפעולות שטח, תוך תמיכה במגוון רחב של משימות, כולל איסוף מודיעין, מעקב וסיור חמוש, הגנת שיירות, הטעיית אויב, עירור שטח, תקיפה, תמרון ועוד.

הרובטאל מבוסס על טכנולוגיה חדשנית של התעשייה האווירית, ה-"robotic kit"- ערכה רובוטית מודולרית לשליטה ברכב, הכוללת יכולות בתחום הניווט, המיפוי, חיישני משימה והאוטונומיה. המערכת יכולה להיות מופעלת במספר רמות שליטה ויכולה לנוע על גלגלים או על זחל בהתאם לאופי המשימה הנדרש.

המערכת מותאמת לנשיאת מגוון מטעד"ים שונים כולל זרועות רובוטיות להפעלה מרחוק, מטע"די מודיעין, מעקב וסיור (ISR), חיישנים ומכ"מים, וכלי נשק הנשלטים מרחוק.

מאיר שבתאי, מנהל פעילות מערכות הרובוטיקה הצבאית של התעשייה אווירית, אמר כי "פיתוחה של מערכת הרובטאל מבוסס על הניסיון והידע הנרחב של התעשייה האווירית בפיתוח וייצור מערכות לא מאוישות בכלל וכלי רכב קרקעיים (UGV) בפרט.

''הערכה הרובוטית המודולרית שפיתחנו מאפשרת לנו לייצר מגוון פתרונות רובוטיים שונים ונועדה לענות על דרישות וצרכי לקוח ספציפיים. אנו מאמינים כי הרובטאל יהפוך לשחקן משמעותי בשוק הרובוטיקה הצבאית בזכות השילוב בין יכולות הערכה הרובוטית והיכולות הטכנולוגיות המתקדמות של הרובטאל להתמודדות עם האתגרים השונים בשדה הקרב העתידי", הוסיף שבתאי.