עיסוואי פריג'. ימנע את שידור המשחק בתשלום?
עיסוואי פריג'. ימנע את שידור המשחק בתשלום?Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

בחודש שעבר הודיעו במנהלת ליגת העל שבכדורגל על העברת המשחק המרכזי של ליגת העל הישראלית בכדורגל, מהערוץ הציבורי - הערוץ הראשון, לערוץ בתשלום - ערוץ הספורט.

לאחר משא ומתן רכש ערוץ הספורט את זכויות השידור למשחק המרכזי בליגת ווינר שבכדורגל, כשזה ישדר גם שני משחקים נוספים מהליגה - 6-7 בחשיבותם מדי שבוע וכן את מפעלי גביע המדינה, גביע הטוטו, הליגה הלאומית ואת תכנית סיכום המחזור. כאמור, כלל המשחקים ישודרו בערוצים בתשלום - 5SPORT, 5SPORTHD ו- 5LIVEHD.

אוהדים רבים החלו במחאה על כוונת מנהלת הליגה לאפשר רק לבעלי גישה לערוצים בתשלום, לצפות במשחק המרכזי של ליגת העל שבכדורגל, ובכנסת יש מי שהצטרף לדרישתם של האוהדים.

בנוסף לשרת התרבות והספורט מירי רגב שהודיעה כבר על גיבוש צוות בראשותו של מנכ"ל משרד הספורט יוסי שרעבי, שיהגה תכנית מסודרת שבאמצעותו יהיה אפשר להסיק מסקנות בכל הנוגע לזכויות השידור, הודיע ח"כ עיסוואי פריג' מ'מרצ' כי הוא יעמוד על כך שהמשחק המרכזי יחזור להיות משודר בערוץ הציבורי ובחינם לכלל אוהדי הכדורגל בישראל.

מחאתו של פריג', יו"ר שדולת הספורט בכנסת, הגיעה גם למסדרונות ונשאה פירות כשבשבוע הבא תערוך ועדת המשנה לספורט בראשותו של חבר הכנסת, מיקי זוהר, דיון מהיר ביחס להחלטה שלא להמשיך ולשדר את המשחק המרכזי בליגת העל בערוץ פתוח.

"אירועי הספורט הישראליים המרכזיים, דוגמת משחק המחזור בליגת העל, חייבים להיות משודרים בערוץ פתוח ולא להוות תירוץ למסחטת כספים מציבור חובבי הכדורגל", אמר פריג'. "יש מספיק תכני ספורט שניתן לשדר בערוצי הפרימיום ובכוונתי להיאבק על מנת למנוע את שידורו של המשחק המרכזי בערוץ בתשלום".

לדברי ח"כ פריג', "משמעות הדבר היא שציבור שלם המעוניין לצפות במשחקים יהיה חייב להיות מנוי על ערוצי הכבלים והלווין".