לברון הלילה. הביס את האלופה
לברון הלילה. הביס את האלופה צילום: רויטרס

מרגישים בבית. שתי תבוסות במשחקים הראשונים בסדרת הגמר? חיסרון של אחד משלושת הכוכבים של הקבוצה? מומנטום רע וכושר קליעה חלש? כל אלה לא היוו פקטור במשחק השלישי בסדרת גמר ה-NBA כשקליבלנד קאבלירס הביסה הבוקר (חמישי) את גולדן סטייט בתוצאה 90:120.

הקאבס אירחו את האלופה באולמם הביתי והתפוצצו עליהם במשחק שהחזיר אותם לתמונת האליפות. במשחק הבא שיתקיים ביניהן, גם כן באולמה הביתי של קליבלנד, ה'קיו ארינה' שבאוהיו, לקליבלנד יש סיכוי להשוות את התוצאה בסדרה. הכל פתוח?

קליבלנד נאלצה להסתדר הלילה ללא קווין לאב שסובל מזעזוע מוח לאחר שנפצע במשחק השני בסדרת הגמר, וגם בלעדיו הצליחו אלה להסתדר מול שחקני האלופה כשלברון ג'יימס וקיירי אירווינג חיפו על חסרונו עם 32 ו-30 נקודות, בהתאמה.

הקאבס, קבוצתו לשעבר של דייויד בלאט, הציגו משחק התקפה יעיל ומשחק הגנה משובח ושמרו על הבית שלהם, מקום בו עוד לא הפסידו העונה במשחקי הפלייאוף של ליגת הכדורסל הטובה בעולם.

למעשה, כבר לאחר רבע ראשון של משחק התוצאה עמדה על 16:33 והעניינים נראו סגורים. ברבע השני האלופה גולדן סטייט עוד ניסתה לחזור למשחק כשהורידה את ההפרש לכדי 8 נקודות בלבד, אבל ג'יי-אר סמית' ולברון ג'יימס שמרו על היתרון המבטיח עד לירידה למחצית.

הרבע השלישי כבר היה כולו של קליבלנד כשאלה פתחו פער של 22 נקודות, הפרש שהחזיק מעמד עד לרבע האחרון. גם ברבע המכריע נותרה סגנית האלופה בעמדת ההובלה כשמטח שלשות של סמית' ושאמפרט החזיק את היתרון הגדול. ארבע דקות לסיום המשחק התוצאה עמדה על 83:110 לזכות קליבלנד, ומאמן הקבוצה הוריד את שחקניו המובילים לנוח לקראת המשחק הרביעי בסדרה. גם זה לא מנע מההפרש לצמוח ובסיום הביסו שחקני קליבלנד את האלופה בתוצאה 90:120.

בגולדן סטייט קרי לא היה במיטבו וכשקליי תומפסון פצוע ולא כשיר במאת האחוזים, לא היה להם הרבה סיכוי.

קליבלנד מנצחת לראשונה מזה שבעה משחקים את האלופה, ובמשחק הבא בסדרה הכל עוד יכול לקרות. האם כמו בעונה שעברה, שוב האליפות תוכרע בסדרה שתימשך מעבר למשחק מספר 5?