"כך מדבר ראש עיר אחרי רצח 4 יהודים?"

האלוף במיל' עוזי דיין מותח ביקורת חריפה על ראש עיריית ת"א שהאשים בפיגוע את הכיבוש. "לא האמנתי למשמע אוזניי", הוא אומר לערוץ 7.

בני טוקר , ג' בסיון תשע"ו

עוזי דיין
עוזי דיין
צילום: פלאש 90

האלוף במיל' עוזי דיין, נשיא מועצת הביטחון לישראל, מגיב בערוץ 7, על דבריו של ראש עיריית תל אביב רון חולדאי היום (חמישי) בגלי צה"ל שכללו האשמה שמדינת ישראל נושאת באחריות לפיגוע שהוא תוצאה של הכיבוש המתמשך כלפי העם הפלשתיני.

"שמעתי את הראיון הזה, ולא האמנתי למשמע אוזניי. האם כך מדבר ראש עיר שנרצחו בה ארבעה אנשים ועוד רבים נפצעו? לא ברור לי למי הוא דיבר. אולי הוא אמר את דעתו האישית. בדיוק בשביל זה קמה מועצת הביטחון לישראל, כדי שיבינו שדעת רוב העם שונה. האם אחרי פיגוע כזה רון חולדאי צריך לומר שאנחנו אלה שצריכים לעשות חשבון נפש?", תוהה דיין.

לדבריו, אלה שמנופפים באופק המדיני, מתעלמים מהעבר הלא רחוק. "אני עבדתי עם יצחק רבין והלכתי איתו לאוטובוסים שהתפוצצו, כשהאופק המדיני היה בשיא זוהרו. הטרור מתגבר דווקא כשאתה מתקרב להישגים. דווקא אז כל המתנגדים פועלים - כי זה הנשק שלהם. זה לא אומר שלא צריך לעשות מאמץ להגיע להסדרים, אבל צריכים להבין שהשלום לא מחכה מעבר לפינה".

תוקף. עוזי דיין
צילום: פלאש 90

"זה סיפור ארוך מאוד - וצו השעה עכשיו הוא להחליף את היונה עם העלה של זית וללחום בטרור בנחישות. מדינה ועם חזק יודעים להתגבר על הטרור", מוסיף דיין.

הוא גם קורא לפעול במהירות בייחוד בתוך הכפר ממנו יצאו המחבלים. "זה צעד אופייני לאנשי הטרור המוסלמי לפתוח את הרמאדן בפיגוע מתועב. במקביל לחקירות, לדיוני הקבינט, לתגבור האבטחה ולסגירת גדר הביטחון - אנחנו מוכרחים כעת להיכנס לאזור מגוריהם של הטרוריסטים, להרוס את בתי משפחותיהם, לפגוע במסייעים ובאלה שידעו ולא מנעו - ולגרש את משפחות המחבלים. זה צעד נכון תמיד, אבל פי שבעה במצב בו הרוצחים בחיים וסביבתם עולזת. על אף העובדה שמדובר בחודש הרמדאן, אני בטוח שצה"ל כבר נערך ופועל בתוך הכפר ממנו יצאו המחבלים ובפאתי הכפרים הסמוכים לו בדרום הר חברון".