אירוע הסיום
אירוע הסיום צילום: אנחנו וצאצאנו

אלפי ילדי ישראל בכל קצוות תבל מסיימים בימים אלה לימוד שש מיליון ומאתיים וחמישים אלף משניות במסגרת לימוד מיוחדת לזכרם ולעילוי נשמתם של מיליוני היהודים שנהרגו ושנטבחו בידי הנאצים ועוזריהם ושל כרבע מיליון הקדושים שחירפו נפשם במלחמה נגד הנאצים במסגרת צבאות בעלות הברית ובמחתרות.

בשבוע שעבר התקיימו מסיבות סיום המסכתות הנלמדות בכל הסניפים ברחבי העולם במלאת שבעים ואחת שנים ליום שחרור והצלת שארית הפליטה באירופה.

האירוע המרכזי – 'נעשה ונשמע' לסיום שש מיליון ומאתיים וחמישים אלף משניות ומתן פרסים למצטיינים יתקיים מחר (שלישי) בהשתתפות נציגים מארגונים ללימוד משניות מאירופה. באירוע ישתתפו כאלף מהתלמידים.

התוכנית 'לומדים זוכרים' מתקיימת ביוזמת גבריאל גרמן זכרייב ומופעלת בישראל ע"י ארגון הגג 'אנחנו וצאצאינו' המקיים קשת רחבה של פעילות תורנית לילדים והמאגד כ-60,000 ילדים והורים, אבות ובנים, הנפגשים מידי שבוע ללימוד משותף של כשעה, במסגרת חווייתית, בכ-1000 סניפים בארץ ובאירופה.

יו"ר 'אנחנו וצאצאינו', הרב אליעזר יוטקובסקי, אמר כי התכנית יועדה לתלמידי תלמודי תורה ובתי ספר יסודיים בגילאים 8-13 ובמסגרת לימוד זו התקיימו מבחנים רבעוניים וחולקו פרסי עידוד והצטיינות. הארגון הפיץ ברחבי העולם חוברת ודיסק שמע בשלוש שפות ובו תכני "אשר גאלנו מיד צר", בדגש על הצלת עם ישראל בדורות עברו ובדור האחרון.

המפקח החינוכי של הארגון, הרב מרדכי בלוי אמר כי "קהילות הקודש המנציחות את זכר הקהילות שנחרבו באירופה בתורה ובתפילה הם הינם חלק מהתהוותו של נס נפלא, שהחל ביום השחרור וההצלה, והוא חי ונושם עד היום - עם כל דף גמרא, פרק משניות או תהילים, סיפור צדיקים, הקמת בתי כנסת ומוסדות תורה. הכנסת ספר תורה. הקמת משפחה והעברת הערכים והמסורת. על מנת להעביר את הלפיד הלאה, ולהצית אש של גבורה יהודית ושל השתאות לנוכח נס הקיום של עמנו, יש להנציח את זיכרון ההצלה, כמו גם ההכרה בנס התקומה. זהו הגשר שחובה עלינו לבנות כדי שנמשיך דרכו אל העתיד".