הכנסת ספר התורה
הכנסת ספר התורה צילום: ישיבת שבי שומרון

מאות בני אדם השתתפו אמש (רביעי) בהכנסת ספר תורה בישיבה הגבוהה-הסדר שבי שומרון.

ספר התורה בן המאה שנה אשר שרד את השואה בפולין, נקנה על ידי יעקב יוסף מאנטוורפן בשנת תשנ"א ובשנה האחרונה הועבר הספר לארץ וכעת נתרם לישיבה.

יוסף, תורם הספר, סיפר באירוע כי חיפש לתרום את ספר התורה למקום שבו ישתמשו בו באופן קבוע. "אני מקווה שתיהנו מספר התורה הזה ושתשתמשו בו עוד שנים רבות", אמר.

במהלך האירוע נערכה גם חגיגת סיום הש"ס על-ידי תלמיד הישיבה יהודה סעדה. נשיא הישיבה, הרב דוב ליאור, אמר "עצם העובדה שיש בחורים צעירים שזוכים לסיים ש"ס זה דבר גדול ביותר. להגיד את זה זה קל, אבל לעשות את זה זה קשה מאוד".

בנוגע להכנסת ספר התורה אמר הרב ליאור "בארץ ישראל הכנסת ספר תורה להיכל זה לא רק עוד ספר שיהיה לציבור לקרוא בו. אצלנו ספר התורה משמש ככתב הוכחה על זכותנו הבלעדית על ארץ ישראל".

"אשרי הישיבה שזכתה להוציא מקרבה תלמידי חכמים כאלה שהמטרה שלהם היא לעלות ולגדול בתורה", בירך הרב ליאור. ''יבורך ראש הישיבה שמשקיע במסירות לקדם את הישיבה הזאת ואת אוהלה של תורה בישוב הזה וחיזוקה של ההתיישבות בישוב ובאזור כולו".

הרב יוסף בדיחי, אחד המשתתפים באירוע שהיה משמשו של הרב צבי יהודה זצ"ל, סיפר על הפעם הראשונה בה הגיע עם הרב צבי יהודה לשומרון בעת הקמתה של סבסטיה יחד עם עוד עשרים בחורים, ועל ברכת 'מציב גבול אלמנה' שברך הרב צבי יהודה עם הגעתו לשומרון.

ראש הישיבה ורב הישוב שבי-שומרון, הרב יהושע מרדכי שמידט, ברך את התורם שבחר לתרום את ספר התורה דווקא לישיבה בארץ ישראל שהייתה מקום הסנהדרין ועליה נאמר "אווירא דארץ ישראל מחכים".

הרב ליאור והרב שמידט
הרב ליאור והרב שמידט צילום: ישיבת שבי שומרון