השופט נעם סולברג
השופט נעם סולברג צילום: אבישי בלוך

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דודי פרל, תוקף את עיתון "הארץ" בעקבות ההשתלחות של אחד מכותביו בשופט בית המשפט העליון נעם סולברג המתגורר באלון שבות שבגוש עציון.

''הרטוריקה של השמאל חוצה את גבולות השיח הלגיטימי", אומר פרל. ''לאזרחי ישראל דעות שונות על הפתרון המדיני הראוי, עמדות המגובות בערכים וצידוק משפטי. הכפשה בוטה של ציבור שלם ושל אישי הציבור המובילים בו - לא תקדם שום פתרון''.

פרל מציע לעיתונאי אורי משגב שפרסם את הדברים החריפים בעיתון ''ללמוד את ההיסטוריה של מדינת ישראל, את הנסיבות שהביאו להקמת גוש עציון ואת האישים שהיו מעורבים בהקמתו, טרם שהוא מעלה טענות מגוחכות ומכפישות''.

כאמור, משגב פרסם הבוקר (שישי) מאמר בעיתון "הארץ" והשתלח בשופט בית המשפט העליון נעם סולברג, על שהתנגד השבוע יחד עם עמיתו אליקים רובינשטיין לקיומה של כשרות אלטרנטיבית מלבד זו הממלכתית של הרבנות הראשית לישראל.

"שני השופטים ששימרו את הכוח המשחית בידי הרבנות היו אליקים רובינשטיין ונעם סולברג. שניהם חובשי כיפה, דתיים אורתודוקסיים, שצמחו והתפתחו בדרך המלך של הציונות הדתית", כתב משגב במאמרו.

לדבריו נתנו לחתולים לשמור על השמנת. ''זה ליהוק מוזר ביותר. ברור שנעשה במכוון. מתוך הנחה שמוטב שדתיים יעסקו בנושאים כאלה; הם הלוא קרובים ללבם. אלא שההיגיון היה אמור להיות הפוך בתכלית. יש כאן ניגוד עניינים מובהק. מדובר במתח בין דת ומדינה. השופט החילוני, אגב, אורי שהם, היה בדעת מיעוט''.

''הבעיה עם סולברג, אין דרך פתלתלה לומר זאת, היא שהוא מתנחל", תקף אורי משגב. ''הוא מתגורר באלון שבות, התנחלות המצויה בלבו של גוש עציון ובלב הקונצנזוס, חמש דקות מירושלים, ועדיין — מעבר לקו הירוק. אלון שבות נבנתה על שטח כבוש''.

לטענתו סולברג נוטל חלק פעיל במעשה עברייני לאומי. ''הוא שותף לדבר עבירה. הוא, בהגדרה, עבריין'', קבע העיתונאי מ"הארץ".