לברון מול קרי. אליפות שניה ברציפות?
לברון מול קרי. אליפות שניה ברציפות? צילום: רויטרס

אליפות שניה ברציפות או שוב סגנית האלופה תצליח לצמק את התוצאה? אחרי ניצחון נוסף של האלופה המכהנת, גולדן סטייט, במשחק הרביעי בסדרת גמר ה-NBA שהתקיים במהלך השבת, האלופה רחוקה 48 מתואר אליפות שני ברציפות בליגת הכדורסל הטובה בעולם.

במהלך השבת גברו שחקני הווריירס על סגניתם בתוצאה 108:97 במשחק הרביעי בסדרת הגמר ביניהן, שהתקיים באולמה הביתי של קליבלנד שבאוהיו. ניצחון במשחק מספר חמש, באורקל ארינה בלילה שבין שני ושלישי, יכתיר את גולדן סטייט כאלופת ה-NBA, עונה שניה ברציפות.

אבל קל זה לא יהיה לאלופה. אם לא מספיק המשחק הצמוד שהיה הפעם, אחרי שלושה משחקים בסדרת הגמר שהיו חד צדדים, פעמיים לטובת האלופה ופעם לטובת קליבלנד, תחסר האלופה גם את אחד משחקני המפתח שלה, דריימונד גרין כשזה הושעה על ידי הנהלת הליגה מהמשחק הבא בסדרת הגמר לאחר שביצע במהלך המשחק עבירה בלתי ספורטיבית ממנה לא יכלו בליגה להתעלם.

כאמור, במשחק האחרון שהתקיים במהלך השבת בין השתיים, הייתה התוצאה צמודה לכל אורכו של המשחק כשבמחצית הראשונה יתרון השיא עמד על חמש נקודות בלבד.

ברבע השלישי הקאבס עוד הצליחו לעלות ליתרון בן שמונה נקודות, וכאן סיימו הם את חלקם במשחק. סטף קרי וקליי תומפסון להטו אצל האלופה וביחד עם האריסון בארנס שצלף מבחוץ החלו אלה לברוח לשחקני סגנית האלופה באמצע הרבע האחרון. עם שיא שלשות למשחק גמר, 17 במספרם, ו-11 החטאות עונשין של שחקני קליבלנד במאני-טיים של המשחק, גמרו שחקני גולדן סטייט את הסיפור.

ולמרות חסרונו של גרין, כדאי לקליבלנד ואוהדיה לדעת - אף קבוצה בתולדות הליגה הטובה בעולם לא הצליחה לחזור מפיגור 3:1 בסדרת הגמר. ועדיין, כלום לא גמור.