ש"ס תצביע עם האופוזיציה בוועדה?

וועדת הכלכלה תקיים היום דיון סביב האמירות החמורות שיוחסו ליו"ר דירקטוריון חדשות 10 ובש"ס מבהירים כי יצביעו יחד עם האופוזיציה

מיכל לוי , ז' בסיון תשע"ו

וועדת הכלכלה צפויה לקיים היום דיון סביב האמירות החמורות שיוחסו ליו"ר דירקטוריון חדשות 10 רמי סדן נגד מפלגת ש"ס, כשבמפלגה הספרדית מבהירים כי יצביעו יחד עם האופוזיציה.

הדיון יתקיים בשעה 13:30 בוועדת הכלכלה ויטלו בו חלק נציגי משרדי הממשלה הרלוונטיים ויו"ר חדשות 10 רמי סדן עצמו.

כאמור, גורמים בש"ס צוטטו הבוקר ב'ישראל היום' והבהירו כי יצביעו נגד הקואליציה. "שלושת חברי סיעת ש"ס יעקב מרגי, יצחק וקנין ויגאל גואטה ישתתפו בישיבת ועדת הכלכלה בכנסת בעניין דברי רמי סדן וידרשו את פיטוריו.

"חברי סיעת ש"ס בוועדת הכלכלה אף יצביעו עם חבר האופוזיציה יו"ר הוועדה ח"כ איתן כבל, בדרישה להדחת סדן בעקבות דבריו הגזעניים, אמרו"‬.

מנגד, בראיון הבוקר ל'קול חי' הבהיר יו"ר וועדת החינוך ח"כ מרגי כי אין בכוונתם להפיל את הממשלה. "הייתה מחאה באותו יום, זה לא אומר שמהיום והלאה אנחנו מפילים את הממשלה, אמרנו את זה במפורש", מרגי הוסיף כי "יש היום דיון בשעה 1:30 בועדת הכלכלה, נראה מה יהיה שם". לדבריו, "גם אם סדן ישאר וגם אם לא – קו פרשת המים זה ההתבטאויות של אנשי הציבור", הוסיף.

בערב החג נועדו ראש הממשלה ויו"ר ש"ס השר דרעי וניסו לפתור את המשבר הפוליטי שנוצר בעקבות הדברים החמורים שיוחסו לסדן. השניים קבעו להמשיך ולהידבר לאחר החג.