"להתאחד כדי להילחם בטרור"

ראש הממשלה נתניהו הביע הבוקר (שני) זעזוע מהטבח באורלנדו. "הטרור הזה מאיים על העולם כולו", אמר בפתח ישיבת הממשלה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע היום (שני) זעזוע מהטבח במועדון באורלנדו, שבמהלכו נרצחו 50 בני אדם.

"כולנו מזועזעים מהטבח הנורא באורלנדו", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה, "אני מבקש להביע שוב בשם ממשלת ישראל ואזרחי ישראל את תנחומינו לעם האמריקני ולמשפחות בשעה קשה וטרגית במיוחד. הטרור הזה מאיים על העולם כולו, וקודם כל דרוש שהמדינות הנאורות יתאחדו ביתר שאת כדי להילחם בו. אנחנו עומדים כתף אל כתף יחד עם העם האמריקני".

הממשלה תשמע היום סקירה על המלצות ועדת שטרום שיאפשרו להקים בישראל בנקים חדשים. לדברי נתניהו "התחרות בענף הבנקאות תקל על מצוקת האשראי של עסקים קטנים ובינוניים, וההפרדה בין הבנקים הגדולים לבין חברות כרטיסי האשראי היא תחילתה של רפורמה מקיפה שתיטיב עם כל אזרחי ישראל".

שר האוצר, משה כחלון התייחס להסכמות אליהן הגיע עם בנק ישראל לקראת הצגת מסקנות ועדת שטרום ואמר "היום אפשר לבשר כי אחרי 47 שנים בהם לא קם בנק חדש בישראל נסללה הדרך להקמת בנקים חדשים. ההסכמות אליהן הגענו בימים האחרונים עם בנק ישראל מאפשרות תקדימים היסטוריים".

"כל הועדות שטיפלו בנושא עד היום לא טיפלו במעמד הביניים, בשכבות החלשות ובעסקים הקטנים והבינוניים. מסקנות הועדה שנציג היום מטפלות בדיוק באוכלוסיות האלה - באזרחים שנאלצו להתמודד עם הריכוזיות".

"כאמור, ההסכמות אליהן הגענו יאפשרו להפריד את חברות כרטיסי האשראי מהבנקים ולאלה להפוך לבנקים חדשים שיתחרו בבנקים הקיימים. המלצות הועדה מורידות באופן דרמטי את הדרישות הקיימות להקמת בנק חדש. אני מודה לנגידת בנק ישראל, קרנית פלוג וליו"ר הוועדה דרור שטרום על עבודה אינטנסיבית ומאומצת שהביאה לבשורות האלו", אמר כחלון בפתח ישיבת הממשלה.