עמנואלה ג'רקיני כובש את השער הראשון לאיטליה
עמנואלה ג'רקיני כובש את השער הראשון לאיטליהצילום: רויטרס

היום הנוכחי (שני) ביורו 2016 נפתח בתיקו בין אירלנד ושבדיה - אחרי משחק טוב מאוד של האירים - שלא תורגם לניצחון.

אירלנד שלטה במשחק לכל אורכו - וייצרה לחץ קבוע על שבדיה - שלא הצליחה לסכן את השער האירי באופן רציני אפילו פעם אחת במהלך 90 הדקות.

ווס הולהאן ירה כדור מדוייק לרשת השבדית בפתיחת המחצית השנייה - ועשה צדק עם נבחרתו. שבדיה אגב לא ממש הצליחה לעמוד בקצב - והשיוויון הגיע משער עצמי של קירן קלארק, שניסה להרחיק כדור בנגיחה סמוך לרחבת השער של נבחרתו - ובטעות נגח פנימה.

שתי הנבחרות יקוו למשחקים טובים יותר בסוף השבוע - כשאירלנד נראית הרבה יותר טוב לקראת המשחקים הבאים.

אלופת אירופה ספרד, הוכיחה שהיא רצינית מאוד בכוונתה להגן על התואר. היא גברה 0-1 על צ'כיה בניצחון נוסף בשרשרת של משחקי יורו - ללא הפסד כבר 12 שנים.

הספרדים הפעילו לחץ על הצ'כים מהרגע הראשון - וללא ספק גם הראו יכולת טובה הרבה יותר מהמתחרים - אבל לא הצליחו לתרגם זאת לשער במחצית הראשונה.

דווקא הצ'כים חזרו מההפסקה חדורים במוטיבציה וסיכנו את השער הספרדי מספר פעמים. ספרד לא ויתרה ולמרות שהשעון הלך והתקרב לדקה ה-90 - היא מצאה את המהלך המנצח. ג'רארד פיקה קיבל את הכדור כשהוא חופשי ברחבה והכניע את פטר צ'ך בדקה ה-87, כשהוא קובע את תוצאת המשחק.

את הניצחון המשכנע ביותר רשמה הערב דווקא איטליה שגברה על בלגיה 0-2.

האיטלקים הגיעו למצבים טובים מהרגע הראשון - ובדקה ה-32 ירה עמנואלה ג'רקיני כדור מדוייק מעשרה מטרים והכניע את השוער הבלגי.

איטליה חיכתה ממש כמעט עד לשריקת הסיום כדי לתת את הפינאלה. בדקה ב-92 נבחרת בלגיה כולה כולל השוער היתה ברחבה האיטלקית בניסיון להשוות בהתקפה אחרונה - אבל המהלך התברר כטעות שהעניקה שער נוסף לאיטלקים.