"אין קשר בין נשק חוקי לריבוי רציחות"

ועדת הפנים של הכנסת אישרה הורדת הגיל המינימלי לנשיאת הנשק לגיל 20. ח"כ חמד עמאר: כל אזרח שיכול לשאת נשק צריך להיות חמוש.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בסיון תשע"ו

ועדת הפנים של הכנסת אישרה היום (שלישי) כי כבר מגיל 20 ניתן יהיה לקבל רישיון לנשיאת נשק אישי, במקום גיל 21 כפי שקובעות התקנות כיום. קבלת הרישיון בגיל 20 מותנית בשירות צבאי מלא.

ח"כ חמד עמאר (ישראל ביתנו), מתומכי ההחלטה, אמר לערוץ 7 כי "צריך להוריד את הגיל ל-19, כי לא יכול שבחור צעיר שנמצא בשירות צבאי בסדיר וסיים טירונות, קורס פיקודי ולפעמים גם קורס קצינים, לא יכול לשאת נשק".

עמאר מסביר כי ההחלטה עשויה להועיל לחיילים בסדיר או למשוחררים טריים, "אם לחייל בסדיר יש אישור לעבוד, למה לא לאפשר לו לעבוד באבטחה? למה לא לאפשר לו לשאת נשק ארגוני או אזרחי שיוכל לשמור איתו?

"העמדה שלי לא התקבלה אבל אני מברך על הצעת החוק הזאת. אנחנו מדינה מוכת טרור ואנחנו חייבים לשמור על האזרחים לנו ואני חושב שכל חייל או אזרח שיש לו יכולת לשאת נשק הוא צריך להיות עם נשק. והמדינה צריכה לאפשר לו להיות חמוש כדי שתהיה לו האפשרות להגן על עצמו, על משפחתו ועל אזרחים אחרים", הוסיף ח"כ עמאר.

לדבריו רוב הפשעים שמבוצעים עם כלי נשק מוחזקים ללא אישור ובלי רישיון, "רוב הרציחות הן מנשק לא חוקי ואין קשר בין נשק חוקי לריבוי מקרי אלימות", טען.