"רוצה ללכת הכי רחוק ביורוליג"

צוות האימון החדש של מכבי תל אביב הוצג היום במסיבת עיתונאים. "אני רעב ורוצה להוכיח את עצמי", אמר המאמן ארז אדלשטיין.

ניצן קידר , ח' בסיון תשע"ו

מכבי ת"א הציגה אחר הצהריים (שלישי) את צוות האימון שלה לעונה הקרובה הכולל את ארז אדלשטיין כמאמן ראשי ואת רמי הדר וליאור ליובין כעוזריו.

"אני שמח ונרגש להיות כאן", פתח אדלשטיין והוסיף, "להגיד לכם שהאמנתי בשנים האחרונות שזה יכול לקרות? לא ממש. באתי למכבי ת"א לעשות דברים נכון. מהרגע שנקראתי למשימה מצאתי חברות, משפחה. ישבנו ביחד בהמון שיחות. הבנתי שזה בדיוק כמו שפעם שמעתי את ניקולה אומר שזה ארגון ייחודי".

"כדי למנוע שאלות – אני בעיקרון לויאלי למערכת שאני עובד פה. מי שמתפלא על זה שאני לובש צהוב כחול, גם בעפולה שהחלתי את דרכי זה היה אותו צבע וגם במכבי רמת גן – אבל אל תביעו פליאה", הבהיר אדלשטיין.

הוא סיפר עוד, "אני חושב שאני מגיע לתפקיד הזה בוגר יותר, מנוסה יותר, רעב יותר. אני רוצה לאמן ביורוליג, אני חושב שזה חסר לי בקריירה. אני רוצה לאמן במכבי ת"א. אני עם המון אנרגיות. כתב לי מאמן בכיר בכדורסל הישראלי – ההולך לאיטו, מגיע בעיתו. אני חושב שהעיתוי שאני מגיע למכבי תל אביב הוא עיתוי טוב לשני הצדדים. כתב לי חבר נוסף שהוא יותר מאוהד של אחת מקבוצות הפועל – אני אוהב אותך בכל הצבעים".

אדלשטיין הוסיף כי "אין אחד שלא רוצה לאמן במכבי תל אביב. אין אחד שלא רוצה לאמן ביורוליג. גם אני כשהייתי במועדונים אחרים אמרתי מה שאמרתי מתוך לויאליות – ואני לא מרגיש שאני צריך להתנצל או להצטדק. אני מאושר בחלקי ורעב ורוצה להוכיח את עצמי".

המאמן החדש דיבר בקצרה על הנושא המקצועי. "עוד נדבר על שיטת המשחק. נרצה לראות קבוצה תוססת, אגרסיבית, משחקת מהר. שאר ההחתמות יהיו ברמה גבוהה – ואנחנו צריכים לעשות את הדברים בפינצטה.

הוא גם הצהיר כי "ברור שמכבי בגזרה המקומית תרצה ללכת על כל התארים וביורוליג ללכת הכי רחוק שאפשר. אלה המטרות".

הוא התייחס לאי הצלחתה של הקבוצה בשנתיים האחרונות ואמר כי "חלק ממה שקרה במכבי בשנתיים האחרונות זה בגלל פציעות. אם דווין סמית' ובראין רנדל היו בקו הבריאות העסק היה נראה אחרת".

הוא החמיא לעוזריו ואמר, "ישבתי עם אנשי מכבי ודיברנו על שמות. אז כשעלה השם של רמי הדר – אמרתי מה שאמרתי – ואחד מהנוכחים אמר 'אין צורך להוסיף'. רמי עשה את הדרך מלמטה. הוא היה צריך להיות מאמן בליגת העל מזמן. החמיא לי שהוא עזב הכל ואמר שהוא בא. ליאור ליובין זה לא סוד שאני אוהב אותו. התייעצתי עם רמי – כשאמרתי לו ליאור הוא אמר לא יכול להיות יותר טוב".

הוא התייחס גם לשילוב שחקנים צעירים כמו איתי שגב בקבוצה והזכיר כי "בהרבה שנים שחקנים שלי נבחרו כתגליות העונה. הלוואי והיו עוד שלושה שחקנים צעירים שאנחנו יכולים לרתום ולהביא אותם. אם הילדים יהיו טובים – אז הם ישחקו. ברור שהם צריכים יותר חיבוק, יותר תמיכה וביטחון – אבל אחת השאלות הראשונות שנשאלתי על ידי דיוויד פדרמן – הוא אמר לי 'אנחנו רוצים לראות צעירים'".

אדלשטיין נשאל על השילוב בין אימון הצהובים ואימון הנבחרת וענה, "אני לא המאמן היחידי שמאמן קבוצה ביורוליג ומאמן גם נבחרת. בחוזה שלי באיגוד הכדורסל היה לי אישור לאורך כל הדרך לאמן קבוצה – וכמו שאמרתי בדרך אני רציתי לאמן רק בטופ – וויתרתי על הרבה קבוצות בדרך. גם מבחינת לוחות הזמנים אין התנגשות – וקיבלתי גם את ברכת הדרך מראשי האיגוד".

לגבי חיזוק עתידי נוסף בעמדות הפנים הוא ציין כי "קווינסי מילר משחק רחוק מהסל – הוא מרווח את הצבע ושיחק עם צירבאס בכוכב האדום. אנחנו מחפשים עוד גיבוי, לא ברור עם אחד או שניים. אנחנו נעלה שמות ונעשה דברים יפים. הכל ביחד.

שמעון מזרחי, יו"ר המועדון התייחס למצבה הטוב של הקבוצה, רגע אחרי שנסתיימה העונה ואמר, "אנחנו נמצאים בעיצומו של חודש יוני. עשינו כמה פעולות מקצועיות משמעותיות – אם בהקמת צוות אימון חדש ואם בהחתמת שחקנים שיתווספו לאלו מהעונה הקיימת".

"צוות ההנהלה ישב ודן לגבי האיוש של משרת המאמן לעונה הבאה והדילמה היתה האם אנחנו רוצים לראות בקבוצה מאמן זר או מאמן ישראלי. ההחלטה נפלה על מאמן ישראלי. ברגע שהתקבלה ההחלטה הפור נפל – ובקלות רבה על ארז אדלשטיין. אני יותר שהרבה גבות התרוממו. היו תמיהות – אבל השנים עוברות, אנשים מתבגרים ושמים משקעים מאחורינו. מפגש הרצונות והכוונות עם ארז היה מושלם – ודברים נסגרו מהר מאוד. ארז הצביע בפני חברי להנהלה ולבעלים מי הוא היה רוצה לראות בצוות שלו".

עוזר המאמן רמי הדר שהוצג באירוע אמר, "בשבילי זה סוג של שני דברים: אחד לעבוד עם מאמן שאני מכבד, מעריך ויש לי איתו מערכת יחסים אישית ומקצועית הרבה שנים. הפן השני לעבוד במועדון מקצועני עם מסורת, היסטוריה שהוא שם דבר באירופה ובוודאי בישראל. השילוב הזה קסם לי ואני מאוד שמח להיות פה ולהיות חלק מהצוות. אני מקווה ומצפה שנעשה הצלחות".

ליאור ליובין הוסיף, "אני רואה את החיים כאוסף חלומות שמתגשמים. שיחקתי במכבי כשחקן – וגם עכשיו לשתף עם ארז פעולה זו הגשמת חלום. אין מאושר ממני, מודה לכולם על האמון ומחוייב מאוד לקבוצה ולהצלחת הצוות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il