השרה שקד בטקס. היום
השרה שקד בטקס. היום צילום: דוברות

שרת המשפטים איילת שקד השתתפה הערב (שלישי) בטקס הענקת אות יקיר המשפט העברי של לשכת עורכי הדין בתל אביב.

האות הוענק לשופט בית המשפט העליון בדימוס יעקב טירקל, וכן לפרופסור אהרון קירשנבאום ז"ל.

"שילוב המשפט העברי בדין הישראלי הוא צורך שהוכיח את עצמו בעשרות שנות קיומה של מדינת ישראל", אמרה שקד בטקס.

לדברי שקד, "המשפט העברי איננו רק סט הנחיות, ומי שרואה בו ככזה מפספס חלק ניכר ממהותו. זהו מאגר שלם של תפיסת עולם המזכירה לנו את הערכים הפועמים בנו והשורשים שמהם באנו, את המצפן המוסרי המאיר את דרכנו ואת המחויבות לקיים את הכתוב 'כי ביתי בית תפילה ייקרא לכל העמים'".

"עם ישראל אמנם היה בגלות לאורך שנים רבות, כך שלא עלה בידו לפתח את משפטו בהתאם לנסיבות החיים המתפתחות, אולם בידינו הדבר לשנות זאת. ולכן אני שמחה ומברכת על כך שגם בחוק לשכת עורכי הדין, אשר תוקן לאחרונה, מופיע הצורך לפתח את המשפט העברי", ציינה שקד.

שקד הסבירה, "פיתוח המשפט העברי פירושו מינוף היצירתיות העברית, כפי שעמדה לנגד גדולי ישראל בשנותיהם בגלות. גם לנוכח מצוקת זמן ודלות אמצעים, חכמי ישראל לאורך הדורות, היו נחושים להתמיד בפיתוח המשפט באמצעות מענה מתמיד לשאלות ותשובות הלכתיות, מתוך הבנה כי מהצד השני עומדים להם יחידים השרויים במצוקה ונזקקים לסעד".

"המעמד הזה מעניק לנו הזדמנות להתגאות בכך שהמשפט העברי נותר רלוונטי, עשיר ומרתק ואינו נדחק לקרן זווית גם בימים אלו. מאחורי מעמדו וחשיבותו של המשפט במציאות חיינו, עומדים אנשים מסורים ונחושים, ביניהם גם רבים מהיושבים כאן הערב, שהשקיעו מאמץ רב בטיפוחו", חתמה שקד את דבריה.

יו"ר לשכת עורכי הדין, אפי נוה, אמר "השרה שקד היא הדבר הכי טוב שקרה במשרד המשפטים בעשור האחרון אפילו שהיא מהבית היהודי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו